تجلیل از پیشکسوتان انقلاب «امر به معروف» است

تبریز- امام جمعه تبریز با بیان اینکه تجلیل از پیشکسوتان انقلاب «امر به معروف» است، گفت: تجلیل از پیشکسوتان و مبارزان دوران انقلاب اسلامی باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم سه شنبه شب در مراسم تجلیل از پیشکسوتان انقلاب اسلامی با بیان اینکه چنین آئین‌هایی در حقیقت به نوعی امر به معروف و عمل به فرایض الهی و دینی است، افزود: مبارزان راه انقلاب جزو کسانی هستند که اعمال صالح انجام داده و در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی اقدامات مهم و تأثیرگذاری در آن دوران خفقان رژیم ستم شاهی به انجام رساندند.

وی قدردانی از پیشکسوتان و افراد دارای تجربه در عرصه‌ها و رشته‌های مختلف را امری پسندیده برشمرد و اظهار داشت: چنین برنامه‌هایی بدون تردید ضمن اینکه مورد پسند جامعه است، برای نسل جوان و آینده کشور نیز دارای پیام‌های مشخص بوده و آثار مثبتی در الگوسازی برای آنها دارد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به آیات قرآنی و روایات دینی درباره پیشکسوتان و افراد مجرب، ادامه داد: تجلیل و اکرام چنین افرادی در تمام کشورها و جوامع دارای اهمیت است و باید آنها همواره مورد احترام قرار بگیرند، چون تکریم افراد با تجربه جزو آموزه‌های دینی و مذهبی ماست و از معروفات مهم به شمار می‌رود.

وی از برخورد غیرمنصفانه تعدادی از مدیران تازه کار نسبت به مدیران قبلی انتقاد و یادآوری کرد: اینکه این مدیران در اولین گام از عملکرد گذشته‌ها دائم انتقاد کرده و عملکرد آنها را زیرسئوال ببرند، خوب نیست، در حالی که باید کارهای خوب مدیران گذشته را اعلام کنند و درصدد جبران ضعف‌های مدیران قبلی باشند نه اینکه فقط به افترا بستن فکر کنند.

حجت السلام آل هاشم مبارزان راه انقلاب اسلامی در دوران رژیم قبلی را کسانی توصیف کرد که در ایمان به خدا از دیگران سبقت گرفته و با عملکرد خود موجب خشنودی خداوند شدند.

وی ادامه داد: در تبریز بسیاری از افراد بودند که با الهام از امام راحل سخت‌ترین شکنجه‌ها را متحمل شدند، اما هرگز از راهی که در پیش گرفته بودند پشیمان نشدند که در این میان نباید از تلاش‌ها و راهنمایی‌های آیت الله شهید قاضی طباطبایی، آن مرد الهی و شجاع غافل شد که به راستی مثل خمینی آذربایجان عمل کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا