شناسایی ۳۰ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان گفت: متأسفانه تاکنون ۳۰ نفر در استان آذربایجان شرقی به این بیماری مبتلا و شناسایی شده اند.

به گزارش ارک خبر،محمد حسین صومی افزود: ۲۹ نفر از مبتلایان به نوع جهش یافته کرونا، موسوم به «کرونای انگلیسی»، به شکل سرپایی درمان شده‌اند و یک نفر از بیماران در بیمارستان بستری است.

وی منشأ ویروس کرونای انگلیسی در استان را خارجی دانست و گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در شهرستان‌های اهر، بستان آباد و مرند بوده و در این سه کانون، بیماری تحت کنترل است اما رد پای انتشار ویروس در جاهای دیگر استان نیز دیده شده است.

صومی اظهار کرد: شواهدی از انتشار آرام ویروس کرونای انگلیسی در سطح استان دیده می‌شود و برای مقابله با این وضعیت همه مردم باید پای کار باشند و کمک کنند.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۹۰ تا ۲۱۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود، افزود: با شدید طرح سردار حاج قاسم سلیمانی انجام تست کرونا در سطح استان افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به وضعیت پایدار بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۱۲۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان و ۵۲ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند.

وی خواستار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و به خصوص پرهیز از هرگونه جابجایی بین شهری و بین استانی شد و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فرد، شست و شوی دست‌ها و داشتن ماسک از جمله مهمترین موضوعاتی است که انتظار داریم مردم به جد رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا