دفترچه‌های بیمه تا آخرین برگ قابل استفاده است

تبریز- مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت : دفترچه‌های بیمه تا آخرین برگ قابل استفاده خواهد بود و در صورت اتمام برگ دفترچه، صدور دوباره آن انجام نمی شود.

به گزارش ارک خبر،اسماعیل مقدس پور گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در زمره برنامه ششم توسعه کشوری است که تا پایان سال ۹۹ باید نسخه نویسی و نسخه پیچی به صورت الکترونیکی انجام یابد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد: برخی از سازمان‌ها وظایف خود را به درستی انجام داده اما در این میان برخی از سازمان‌ها نیز کمی از این برنامه عقب مانده‌اند ولی سازمان تأمین اجتماعی در اجرای مصوبه قانون بودجه و برنامه ششم توسعه، وظیفه خود را به درستی انجام داده و بستری برای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه نسخه نویسی الکترونیکی از سال ۹۸ با جدیت تمام در حال پیگیری بوده است افزود: در حال حاضر تقریباً تمام داروخانه‌ها، پزشکان و مؤسسات پاراکلینیک اعم از تصویربرداری و آزمایشگاه‌ها در این سامانه ثبت نام کرده و نیازی به صدور دفترچه به شکل کاغذی نیست.

مقدس پور به قابل استفاده بودن دفترچه‌های بیمه تا پایان آخرین برگ اشاره کرده و گفت: اساس برنامه بر این است که در اجرای برنامه ششم توسعه و بودجه، به سوی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ پیش می‌رویم.

وی در ادامه بیان کرد: با استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی علاوه بر اینکه خدمات درمانی به هنگام و مناسب به افراد ارائه می‌شود، پرونده سلامت مناسب و قابل ارجاع افراد نیز در دسترس خواهد بود که به نفع سلامت جامعه و بیمه شدگان است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی به برخورداری ۵۲ درصدی افراد از بیمه تأمین اجتماعی تأکید کرده و به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر تمامی ثبت نام کلینیک و مراکز درمانی انجام یافته و از نظر اجرایی نیز در حدود ۷۰ درصد درمان به شکل الکترونیکی در استان انجام می‌یابد.

مقدس پور افزود: ثبت نام در حال تکمیل است و حدود ۸۵ درصد درمانگاه‌ها در این سامانه ثبت نام کرده و اکنون مقدار ناچیزی باقی مانده است که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از درمانگاه‌ها خواستار پرداخت آزاد هزینه‌های درمانی هستند پاسخ داد: طبق مذاکرات صورت گرفته با تمامی بیمارستان‌ها دیگر شاهد این گونه مشکلات نخواهیم بود و طبق دستورات، هیچ بیمارستانی حق ندارد بیماران را بدون ارائه خدمات درمانی راهی کند و یا باید به صورت الکترونیکی و یا در سربرگ‌ها خدمات خود را ارائه دهد.

مقدس پور در پایان گفت: شهروندان می‌توانند هر گونه مشکلات خود را در سامانه ۱۴۲۰ ثبت کرده تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا