روزهای سختی در انتظار بیمارستان ها است/ احتمال بحرانی شدن کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه مدافعان سلامت، افسران جنگ بزرگ‌ترین چالش قرن هستند، گفت: روزهای بعد از نوروز، روزهای سختی برای بیمارستان های پایتخت خواهد بود.

به گزارش ارک خبر،علیرضا زالی، روز یکشنبه در نشست رؤسا، مدیران و مدیران پرستاری مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه قریب به یک سال از پاندمی کرونا می‌گذرد، از خدمات ارزشمند و ایثارگری‌های مدافعان سلامت در نبرد با کرونا قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه کماکان بیم و هراس از شکل گیری پیک چهارم کووید ۱۹ وجود دارد تاکید کرد: جهش‌های ویروس کرونا خصوصاً در استان‌های جنوبی نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به وضعیت آرام و کنترل کرونا در تهران افزود: با توجه به شرایط متفاوت تهران هیچ تضمینی برای پایداری شرایط کرونایی در پایتخت وجود ندارد و هر لحظه ممکن است وضعیت شیوع اپیدمی تغییر کند.

زالی، کارنامه درخشان کادر بهداشت و درمان و تلاش‌های رؤسای بیمارستان‌ها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌های احتمالی خصوصاً با توجه به تعطیلات پیش روی نوروزی وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با احتمال اینکه بار بیماری با تأخیر دوهفته ای و بعد از پایان تعطیلات نوروزی به تهران برسد وجود دارد، گفت: به نظر می‌رسد استان تهران و خصوصاً مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان بالاترین خدمت دهنده به بیماران کرونایی در سطح کشور، پس از پایان تعطیلات نوروزی روزهای سختی را تجربه کنند.

زالی با اشاره به ترددها و تراکم بالای جمعیت در واپیسن روزهای سال ادامه داد: پیش بینی می‌شود در ۱۰ روز اول تعطیلات لود بیماری افزایش یابد چرا که به دلیل ماهیت ویروس کرونا و دوره نهفتگی این بیماری به نظر می‌رسد بیمارستان‌های تهران در هفته‌های اول سال جدید میزبان شمار بالاتری از مبتلایان باشند.

وی خواستار آمادگی کامل تیم بهداشت و درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز شد و افزود: باید برنامه ریزی ها به گونه‌ای انجام شود تا ارائه خدمات دچار نقصان و کاستی نشود.

زالی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از زمان شیوع کرونا تا به امروز شهدای فراوانی در حوزه سلامت را تقدیم کرده یاد و خاطره شهید دکتر حبیب الله پیروی، دکتر محمد زارع جوشقانی و دکت رمحمد فقیهی و تمامی شهدای سلامت دانشگاه را گرامی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سال آینده، سال سختی برای مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود، گفت: در سال پیش رو و تعطیلات نوروزی که قطعاً با بحران‌های کرونا همراه خواهد بود، فعالیت‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد بود چرا که بخش زیادی از ارائه خدمت بر دوش بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی تحمیل می‌شود.

زالی، وضعیت خدمت رسانی مراکز درمانی را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: در شرایط فعلی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی علاوه بر ارائه خدمت به بیماران کرونایی، درمان و پذیرش سایر بیماران غیرکرونایی را در دستور کار دارند، این موضوع شرایط پیچیده و دوگانه‌ای را برای بیمارستان‌ها رقم می‌زند بنابراین باید تلاش کنیم تا این بحران آسیب جدی به مراکز درمانی وارد نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیران و رؤسای سخت‌کوش دانشگاه خصوصاً در بحران کووید، سالی همراه با موفقیت و بهورزی برای مجموعه دانشگاه آرزو کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا