اختصاص ۴۵ میلیارد تومان به پروژه‌های آبرسانی آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از اختصاص ۴۵ میلیارد تومان برای اجرای خط انتقال آبرسانی از سد نهند به تبریز و چند پروژه دیگر آبرسانی استان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،داود بهبودی اظهار کرد: بنا به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ چهارصد و پنجاه میلیارد ریال (۴۵ میلیارد تومان) به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای، برای اجرای خط انتقال آبرسانی از نهند به تبریز، پروژه حفر ۳۰ حلقه چاه در نهند و نیز افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره ۵ آبرسانی زرینه رود به تبریز در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت اختصاص این اعتبار در سرعت بخشیدن به پروژه‌های آبرسانی استان، افزود: کلان شهر تبریز در سال‌های اخیر با مشکلات عمده در زمینه آب مواجه و شاهد قطعی‌های مکرر آب شرب در فصل تابستان بوده است.

بهبودی با بیان اینکه سرانه مصرف آب به دلایل بهداشتی و توسعه شهر تبریز، افزایش یافته، افزود: نیاز به تأمین آب از منابع مختلف با افزایش ظرفیت‌های موجود و تسریع پروژه‌های نیمه تمام با اعتبار پیش بینی شده برای کوتاه مدت گره گشای مشکلات شرب شهر تبریز خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا