کلاهبرداری اینستاگرامی با شگرد فروش کالا‌های آرایشی و بهداشتی

به گزارش ارک خبر:رئیس پلیس فتای استان از شناسایی و دستگیری خانم جوانی که اقدام به فروش غیرمجاز کالا‌های آرایشی و بهداشتی در اینستاگرام می‌کرد خبر داد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: با ارائه مرجوعه قضائی توسط یکی از شهروندان مبنی بر فعالیت فردی ناشناس در اینستاگرام در خصوص تبلیغ و فروش غیر مجاز لوازم آرایشی و بهداشتی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مشخص گردید محصولات خریداری شده توسط شاکی علاوه بر اینکه تقلبی و فاقد مجوزهای بهداشتی بوده، عوارض زیادی برای مصرف کنندگان به همراه دارد.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی توسط کارشناسان پلیس فتا متهم در منزل خود که محل فروش و توزیع انواع کالا‌های آرایشی و بهداشتی تقلبی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: سود آوری صرفأ از اهداف اصلی برخی از کاربران در فضای مجازی است که بیشتر کاربران این موضوع را جدی نمی‌گیرند و قبل از بررسی نوع کالا و بستری که اقدام به فروش لوازم تخصصی می‌نماید، ناآگاهانه وارد عمل می‌شوند در حالیکه باید در نظر داشت، وجود کثرت مخاطبان یک صفحه اجتماعی، دلیل بر مجوز، صحت و ارائه کالای سلامت محور توسط گرداننده آن صفحه و یا کانال نمی‌باشد.

سرهنگ مرتضوی در پایان خاطر نشان کرد: مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا نیز به صورت ۲۴ ساعته به نشانی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات شهروندان در فضای مجازی است.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا