از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰؛

ثبت‌ املاک تحت تملک سرپرستان خانوار اصفهانی همزمان با سراسر کشور اجباری می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبرداد: سرپرستان خانوار اصفهانی همزمان با سراسر کشور از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ به مدت ۲ ماه فرصت دارند تا املاک خود را در سامانه ملی املاک و اسکان به نشانیhttp://amlak.mrud.ir  ثبت کنند.

به گزارش  ارک خبر؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت املاک تحت تملک سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ الزامی می‌شود.

وی افزود: در راستای اجرای «ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم» مصوب ۵ آذر ۹۹ مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد تمامی مالکان و سرپرستان خانوار اصفهانی همزمان با سراسر کشور، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خود را با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: مهلت قانونی تعین شده برای انجام خوداظهاری از زمان شروع به مدت ۲ ماه است.

وی تصریح کرد: مطابق با ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره۷ ماده۱۶۹مکرر این قانون) به‌عنوان «واحد خالی» شناسایی می‌شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به شرح زیر خواهند شد:

سال دوم- معادل یک دوم مالیات متعلقه، سال سوم- معادل مالیات متعلقه و سال چهارم و به بعد- معادل یک و نیم (۵/۱) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.

گفتنی است: به موجب بند ۱۲ ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم، مصوب ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۴، ماده (۵۴ مکرر) به قانون الحاق شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا