درخواست فرانسه از اتحادیه اروپا برای اعمال فشار بر مسئولان لبنانی

وزیر خارجه فرانسه با ادعای تلاش برای رفع بحران اقتصادی-سیاسی در لبنان، در حال رایزنی با اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال فشار و تحریم مقامات لبنانی است.

به گزارش ارک خبر،به نقل از یورونیوز، دولت فرانسه به بهانه تلاش برای خاتمه دادن به بحران لبنان، از اتحادیه اروپا خواست که مسئولان لبنانی را تحت فشار قرار دهد.

در همین راستا، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه، به مسئولان ارشد و سیاستمداران لبنانی هشدار داد که اتحادیه اروپا از این پس در پی یافتن راه‌های تازه برای تحت فشار قرار دادن آنها است.

وی مدعی شد این اعمال فشار با این هدف انجام می‌شود که مسئولان لبنانی در جهت رفع موانع موجود برای دستیابی به راه‌حل بحران اقتصادی و سیاسی کشورشان بیشتر تلاش کنند.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است که ژان ایو لودریان در همین چارچوب و برای تشریح مواضع پاریس نسبت به وضعیت بحرانی حاکم بر لبنان با «میشل اون» رئیس جمهور، «نبیه بری» رئیس پارلمان و «سعد حریری» که مأمور تشکیل دولت جدید این کشور شده؛ گفتگو کرده است.

به ادعای برخی منابع دیپلماتیک در بروکسل، فرانسه پس از به نتیجه نرسیدن تلاش‌های داخلی در لبنان برای حل بن بست سیاسی و تشکیل دولت جدید، رایزنی برای احتمال تحریم برخی مقامات ارشد این کشور از سوی پاریس و نیز کشورهای اروپایی را آغاز کرده است.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در ابتدای نشست عمومی روز دوشنبه که به بررسی طرح اعطای پیش‌پرداخت اضطراری ۲۰۰ میلیون دلاری به شرکت برق این کشور اختصاص داشت؛ نسبت به وخیم‌تر شدن بحران جاری اقتصادی در این کشور هشدار داد.

بری تاکید کرد که اگر لبنان به زودی موفق به تشکیل دولت جدید نشود، کشور همچون کشتی تایتانیک غرق خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا