نقد اخبار روز *م.گونش

 

*ایسنا-آذربایجان شرقی رئیس پژوهشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند با اشاره به احتمال وجود نفت در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی گفت: طرح اکتشافی بررسی وجود هیدروکربن در آذربایجان شرقی بر عهده ‎ی پژوهشکده و دانشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند است، شواهد و قرائن نشان می‌دهد که باید در برخی نواحی ازشهرستان بستان آبادو شهرستان سراب، هیدروکربن وجود داشته باشد.رئیس دانشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند متذکر شد: نقشه‌ی احتمال وجود نفت در نقاط مختلف کشور سال‌ها قبل توسط زمین شناسان تهیه شده بودوبر اساس این نقشه بود که سراب و بستان آبادهم بر اساس شاخصه‌های زمین شناسی جزواین نقاط بشمار می‌آیند، ممکن است نفت در برخی جاها وجودداشته باشد،

ارک- سابق شایع بود که دشت مغان نفت دارد ولی قراربین شوروی و ایران مانع استخراج شده است. بهر حال امید نفت در منطقه باشد، استخراج عملی شود ولی مثل صنعت مس نباشد، که جز تخلیه معادن  تاثیر مثبتی دراقتصاد استان ندارد.

 

*ایسنا-آذربایجان شرقی رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی از افزایش ۸۳ درصدی سفرهای نوروزی در تمامی محورهای مواصلاتی این استان از آغاز اجرای طرح نوروزی، خبر داد.

ارک – ظاهرا افزایش تعداد ابتلا به بیماری کرونا و مرگ ومیر اخیر در استان با افزایش مسافر رابطه دارد.

 

*ایرج شهین باهر گفت: نصب و جابجایی این المان که در چند روز اخیر باعث تشویش اذهان عمومی و ناراحتی برخی جانبازان عزیز و اهالی محترم فرهنگ و هنر شد و از طرفی نیز دستاویزی برای معاندان، مغرضان و دشمنان عظمت و فرهنگ غنی تبریز و مردمانش شد، قابل قبول نبوده و مستحق برخورد جدی با عامل یا عاملین آن است.

ارک – نصب المان پیانو خواه در نقطه اول یا نقطه دوم شهر تبریز، فی نفسه نشان از رشد مبتکرین اولیه آن دارد، که جای تقدیر و پشتیبانی دارد.

 

*گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با تشکر از مردم برای مراعات پروتکل‌ها در سفرهای نوروزی گفت: برخی از مردم اصلأ سفر نرفتند و برخی هم در سفرها پروتکل‌ها را رعایت کردند. البته مجموع رفت‌وآمدهای قبل از عید و مابعد آن سبب شده که احتمالاً ما با یک مشکلی درشیوع کرونا مواجه شویم.وی افزود: الان هم در دو استان طبق بررسیهاموج چهارم آغازشده واگرمارعایت نکنیم این وضعیت میتواند درسایرنقاط کشورهم تکرار شود.

ارک- وضعیت فعلی بیماری کرونا در کشور نشان از وجود تفاهم ملی است. این روند برای بهبود اوضاع آینده ضروری است.

 

*براساس آخرین اعلام ستاد انتخابات کشور ثبت نام داوطلبین این انتخابات از روز سه شنبه مورخ ۲۱ اردیبهشت آغاز و تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.

ارک – امید است افراد نسبت به انتخاب شدن داوطلب نمایند که توان و شرایط لازم را داشته باشند.

 

*ایسنا – محمدرضا پورابراهیمی در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کرمان اظهار کرد: توافق ۲۵ سال ایران و چین سند گویای پیروزی مقاومت مردم در برابر تحریم های آمریکا است و اتفاق مهمی است که باید مدتها قبل از این عملیاتی می شد.

ارک- بجای تعریف نامفهوم از توافق ۲۵ ساله ایران و چین بهتر است، مفاهیم آن بیان شود تا مردم از برکات آن آگاه گردند.

 

*سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی ادعای مطرح شده از سوی معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات بر سر توافق هسته ای در هفته جاری در وین و لغو تحریم‌ها برای بازگشت آمریکا به پایبندی به توافق هسته‌ای را رد کرد.

ارک- ممکن است مذاکره گام به گام مطرح نباشد ولی تا اینجا حرکت به سوی مذاکزه گام به گام عملی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا