سامانه بارشی فردا از غرب کشور وارد می شود

فردا با ورود سامانه بارشی از آسمان شمال غرب و غرب کشور، برای ۸ استان رگبار، باران و گاهی بارش گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گزارش ارک خبر،بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور امروز در استان‌های اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی همچنین در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز به‌ویژه طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

طی امروز احتمال وقوع تگرگ و باد و گرد و خاک در نواحی مرکزی کشور و در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و فارس وجود دارد.

فردا با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، شمال فارس و کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت وقوع تگرگ در مناطق مستعد و ورود گرد و خاک از کشورهای همسایه به غرب ایران دور از انتظار نیست، فردا نیز شدت بارش در شمال غرب کشور خواهد بود همچنین بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به‌تدریج در سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

روز چهارشنبه بارش در سواحل دریای خزر با شمالی شدن جریان‌ها تشدید خواهد شد، در شمال غرب، برخی مناطق غرب و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

روز پنج‌شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، برخی نواحی مرکزی، شرق و جنوب شرق رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست همچنین طی روز جمعه ناپایداری‌ها در نوار شمالی کشور و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش نسبی دما در حدود ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در سواحل دریای خزر رخ می‌دهد همچنین طی این مدت دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا