بازنگری در طرح‌های مطالعاتی و مرمتی کران‌های روستای تاریخی کندوان

تبریز- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از بازنگری و بروزرسانی طرح‌های مطالعاتی و مرمتی کران‌های روستای توریستی و تاریخی کندوان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،احمد حمزه زاده صبح روز دوشنبه در نخستین جلسه هیئت راهبردی پایگاه ملی کندوان در سال جدید گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه روستای تاریخی کندوان در ابعاد ملی و بین‌المللی آسیب‌شناسی مشکلات موجود همچنین رعایت ضوابط بافت تاریخی در این روستا امری ضروری است، چرا که کران‌های دستکند به‌عنوان ویژگی منحصر به‌فرد این روستا بوده و نگهداری از آن‌ها وظیفه‌ای عمومی برای اهالی روستا همچنین دستگاه‌های ذی‌ربط است.

او در ادامه ارائه طرح‌های مطالعاتی کران‌ها و مسجد سنگی روستای تاریخی کندوان را از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه هیئت راهبردی عنوان کرد و گفت: براساس مصوبات این جلسه طرح‌های مطالعات کران‌ها و مسجد صخره‌ای روستای تاریخی کندوان مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، همچنین نصب درب، پنجره و پل‌های چوبی در این روستا براساس ضوابط تاریخی برای اجرا مورد بررسی قرار گرفت.

حمزه زاده گفت: با توجه به ظرفیت غنی این روستای تاریخی در زمینه توسعه گردشگری، چندین طرح سرمایه‌گذاری و اعطای مجوز بومگردی در کندوان نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای اجرای آن‌ها اتخاذ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا