رشد ۱۲۸ درصدی پرداخت زکات در آذربایجان شرقی

تبریز- دبیر شورای زکات آذربایجان شرقی از رشد ۱۲۸ درصدی پرداخت زکات در این استان خبر داد و گفت: سال گذشته ۸۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات در این استان جمع‌آوری شد.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام قاسم محمدزاده صبح امروز سه شنبه در نشست شورای زکات آذربایجان شرقی گفت: پیش بینی می‌شود برای سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری کنیم.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ پرداخت زکات را در جامعه نهادینه کنیم افزود: کشاورزان با همتی دو چندان، نهضت احیا و ترویج زکات را بیش از گذشته نهادینه کنند.

وی ادامه داد: زکات جمع شده در سفره محرومین و برای عمران و آبادانی روستاها هزینه می‌شود. پرداخت زکات واجبی مردم استان در سال گذشته نسبت به سال قبل آن، ۱۲۸ درصد رشد داشت.

دبیر شورای زکات آذربایجان شرقی ادامه داد: در آذربایجان شرقی طی سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در مجموع زکات مستحبی، واجب، فقره و کفارات جمع آوری شد که این رقم در سال ۹۸ بیش از ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود.

محمدزاده با بیان اینکه ۵۱ درصد زکات جمع آوری شده در امور محرومین هزینه شده است، ادامه داد: ترویج فرهنگ پرداخت زکات در جامعه ضروری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا