بستری ۳۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها/ روند کاهشی مرگ و میر کرونا از هفته آینده

جان بابایی گفت: حدود ۳۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۷۰ درصد تخت‌های آی سی یو با بیماران کرونایی اشغال شده است.

به گزارش ارک خبر،قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور با بیان اینکه حدود ۳۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند، اظهار کرد: ما تقریبا در همه استان‌ها روند کاهش مراجعان سرپایی و بستری را داریم و روند کاهش بیماری مطلوب است و مردم به خوبی همراهی می‌کنند و مدافعان سلامت با تمام وجود در موج چهارم کرونا پای کار آمدند.

جان بابایی ادامه داد: در پیک موج چهارم کرونا تا ۴۵ هزار بستری داشتیم و اکنون آمار بستری‌های کرونا کاهشی پیدا کرده است البته هنوز از پیک موج چهارم کرونا از نظر آمار بستری خارج نشده ایم، اما آمار ترخیص از بیمارستان رو به افزایش است وامیدواریم روند کاهشی بیماری کرونا شدت بگیرد و بتوانیم بیماران بیشتری را از بیمارستان‌ها ترخیص کنیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آمار اشغال تخت‌های بیمارستان‌ها در حوزه کرونا گفت: البته هنوز آمار بیماران بد حال در بخش‌های مراقبت ویژه ثابت است و برای همین پیش بینی ما این است که چند روزی مرگ و میر کرونا کاهش پیدا نکند، اما امیدواریم از هفته آینده روند مرگ و میر کرونا کاهش پیدا کند و ۷۰ درصد تخت‌های آی سی یو و ۳۰ درصد تخت‌های بستری عادی با کرونا اشغال شده است.

جان بابایی بیان کرد: در کنار بخش‌های بستری ما کلینیک‌های بستری موقت را راه اندازی کردیم و کلی از بار مراجعات را این گونه توانستیم مدیریت کردیم و باید توجه داشت که در مقطعی از موج چهارم کرونا تا ۱۰ هزار بیمار خدمات بستری موقت در بیمارستان‌ها دریافت کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا