طرح تقویت امنیت غذایی به نابسامانی‌های بخش کشاورزی پایان می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تقویت امنیت غذایی کشور به نابسامانی‌های بخش کشاورزی پایان می‌دهد.

به گزارش ارک خبر،محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از تصویب کلیات طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، گفت: این طرح بسیار مهم و اساسی است و منجر به اصلاح ساختاری و اصلاح وظایف در بخش کشاورزی خواهد شد.

وی بیان کرد: متأسفانه اختلاف بین وزارت جهاد کشاورزی و صمت منجر به نابسامانی‌هایی شده و لطمات زیادی را به تولیدکنندگان بخش کشاورزی زده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر این مردم هم به عنوان مصرف کننده تحت تأثیر اختلاف بین وزارت جهاد کشاورزی و صمت با توزیع غیرمنطقی و گران محصولات کشاورزی مواجه هستند و تصویب این طرح قطعاً به این نابسامانی‌ها پایان خواهد داد.

قالیباف گفت: به دلیل حساسیت موضوع این طرح دوشوری می‌شود و نمایندگان مجلس فعالانه پیشنهادات خود را به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ارائه کنند و حداکثر در سه هفته آینده جزئیات این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این طرح نظر کارشناسان اخذ شده است، گفت: طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی یکی از اقدامات بسیار مهم مجلس یازدهم است و قطعاً تأثیرات مثبت خود را بر بخش کشاورزی و ساماندهی اوضاع خواهد گذاشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا