کریمیان: خطیبی اگر می‌خواست استعفا دهد، باید زودتر این کار را می‌کرد/ زنوزی دلسرد شده است

یک بازیکن پیشین تراکتور می‌گوید خطیبی از ابتدا هم رابطه خوبی با بزرگان تیم نداشت.

به گزارش ارک خبر،پس از شکست ۲ بر صفر تراکتور برابر آلومینیوم اراک، رسول خطیبی از سمتش استعفا داد تا تراکتور بیش از پیش درگیر حواشی شود. حواشی که از لیگ قهرمانان آسیا شروع شد و حالا با حذف تراکتور از جام حذفی و استعفای سرمربی تیم وارد فاز جدیدی شده است.

مهدی کریمیان، بازیکن پیشین تراکتور در این خصوص گفت: شاید این اتفاق قابل پیش‌بینی بود. درگیری دو کاپیتان تیم یعنی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه با رسول خطیبی، تیم را بعد از بازی‌های آسیایی دچار حاشیه کرده بود و این ذهنیت سایرین را هم به هم ریخته بود. خطیبی در گذشته هم نشان داده بود که رابطه خوبی با بازیکنان بزرگ تیم ندارد و پس از قهرمانی تیم در جام حذفی در سال ۹۴، بسیاری از بزرگان آن زمان تراکتور مثل علی کریمی، محمد نصرتی، جوادکاظمیان، محمد ابراهیمی و حتی کریم انصاری‌فرد هم از تیم جدا شدند.  خطیبی اشتباه کرد که گذاشت کار به این جا برسد و باید از همان بازی‌های آسیایی به فکر این موضوع می‌افتاد.

او ادامه داد: او اگر دنبال استعفا دادن بود، می‌توانست همان موقع و بعد از لیگ قهرمانان آسیا استعفا دهد و تیم را وارد چنین حواشی نکند. اگر هم نمی‌خواست استعفا دهد که باید تحمل می‌کرد و حرفش را به کرسی می‌نشاند نه این که پس از دور شدن از سهمیه و وداع تیم با جام حذفی، شانه از مسوولیتش خالی کند و به نوعی دست مدیران را در پوست گردو بگذارد. نتیجه نگرفتن تراکتور با وجود چنین حواشی طبیعی است و همین است که سال‌ها تیم در کسب جام موفق نبوده است.

کریمیان درباره مباحث فنی تراکتور هم گفت: تیم در همان لیگ قهرمانان آسیا هم نشان داد مشکلاتی دارد. درست که شاگردان خطیبی توانستند صعود کنند اما آن هم با اما و اگر بود و شاهد صعود قاطعی نبودیم. در لیگ هم ۲ تساوی به دست آمده و باعث شد تا تیم از سهمیه دور شود. بخشی از این نتیجه نگرفتن‌ها را می‌توان گردن حواشی انداخت و بخشی دیگر مشکلات تاکتیکی و فنی تیم است. تراکتور بازیکن ندارد و در ایجاد خطر روی دروازه حریفان ضعیف است. بازیکنان تمرکز لازم را ندارند و به قول معروف تیم منسجم نیست.

این بازیکن پیشین تراکتور درباره بی‌خیالی زنوزی نسبت به این اتفاقات تصریح کرد: فک کنم ایشان مدت‌ها است که از تیم‌داری دلسرد شده است و همین است که حتی در این قائله به وجود آمده بین بزرگان تیم و سرمربی شرکت نکرد. البته زنوزی خیلی هم مدیریت خوبی در این یکی ۲ سال نداشته و تغییرات زیاد مدیر عامل، معاون اجرایی، معاون ورزشی و حتی معاونت فرهنگی باشگاه نشان داده او نتوانسته مدیری را روی این صندلی‌ها بنشاند که تراکتور را به سوی موفقیت سوق دهند. اوج مدیریت مدیران اخیر تراکتور و زنوزی خرید بازیکنان خارجی و جدایی زود هنگام آن‌ها بوده که هر کدام هم مبلغ سنگینی روی دست باشگاه گذاشته‌اند و باختن در پرونده‌ها و موفق نبودن تیم حقوقی، سبب از بین رفتن پول‌های زنوزی شده تا او از تیم‌داری دلسرد شود. البته مقصر اصلی او است که در این چند سال مدیر درست و حسابی پای کار نگذاشته است و حالا تیمش به این وضع دچار شده است. دود این اتفاقات فقط به چشم هواداران پرشور تراکتور می‌رود و زنوزی و سایر اعضای باشگاه باید پیش از رخ دادن اتفاقات بدتر، به فکر راه حل مناسب باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا