مدیرعامل آبفای کشور در جلسه ستاد پایش تنش آبی اصفهان تاکیدکرد؛

تامین پایدار آب شرب مردم در فصل تابستان

به گزارش ارک خبر:مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جلسه ستاد پایش تنش آبی اصفهان که به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد، بر تامین آب شرب پایدار مردم در فصل تابستان تاکید کرد.

حمید رضا جانباز با بیان این که امسال تابستان بسیار سختی در پیش داریم عنوان کرد: با افزایش دما در فصل تابستان از یک سو نیاز مردم به آب شرب به مراتب افزایش می یابد و از سوی دیگر ظرفیت تامین آب شرب در اصفهان محدود است.

وی افزود: باید تدابیری که به منظور تامین پایدار آب شرب مردم در استان اصفهان در دستور کار قرار گرفته است در آینده نزدیک عملیاتی شود.

جانباز تامین پایدار آب شرب را یکی از خواسته های اساسی مردم دانست و بیان داشت: با وجود تنگناهای مالی و محدودیت منابع آبی باید بر تبعات ناشی از تنش آبی در کشور غلبه کرد تا  همچنان رضایت مردم حاصل شود.

وی با اشاره به قطع برق در طول شبانه روز اظهار داشت: شرکت های آب و فاضلاب در سطح کشور باید راهکارهای مختلفی برای تامین برق تاسیسات آبی در نظر گرفته باشند تا با هیچ گونه چالشی برای تامین پایدار آب شرب مردم مواجه نشوند.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص تامین آب شرب مردم در فصل تابستان گفت: هم اکنون در زمان قطع برق ۸۵ دیزل ژنراتور به منظور تامین برق اضطراری در تاسیسات بزرگ آبرسانی در سطح استان در مدار بهره برداری قرار می گیرد تا در فرایند تامین آب شرب مردم هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود.

هاشم امینی با اشاره به اوج مصرف آب در فصل تابستان تصریح کرد: با هدف تامین پایدار آب شرب مردم در فصل تابستان، مدیریت فشار در شبکه توزیع آب در دستور کار قرار دارد و با نصب فشار شکن در نقاط مختلف شبکه و استفاده از سامانه های تله متری و تله کنترل، آب به صورت عادلانه میان مشترکین توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: در تمام شهر ها و روستاهای استان گروه های مروجین مصرف بهینه آب فعال شده و عملیات زون بندی شبکه به منظور تامین پایدار آب شرب در سطح استان اجرایی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا