تقویت دیپلماسی علمی راهکاری مناسب برای توسعه مناسبات بین‌المللی

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: تقویت دیپلماسی علمی راهکار مناسبی برای توسعه مناسبات بین‌المللی است.

به گزارش ارک خبر،محمدرضا پورمحمدی صبح امروز پنج شنبه در دیدار با رئیس و مدیران جامعه المصطفی، با قدردانی از خدمات و تلاش‌های این نهاد علمی، گفت: فعالیت‌های ارزشمند جامعه المصطفی، یکی از اقدامات اساسی، بلندمدت و ماندگار برای صدور انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه تشکیل دانشگاه‌ها و مجامع علمی در کشور، گفت: مرجعیت علمی ایران، قبل از انقلاب اسلامی کمرنگ شده بود و دانشجویان ما برای علم‌آموزی به خارج از کشور می‌رفتند؛ اما بعد از انقلاب با تلاش‌های خوبی که انجام شده این مرجعیت به کشور بازگشته است.

پورمحمدی، حضور دانشجویانی از ۱۳۰ کشور جهان در جامعه المصطفی را نشانگر مرجعیت علمی کشورمان برشمرد و گفت: حضور این نهاد علمی در کشورهای مختلف تحسین‌برانگیز است.

وی در عین حال تأکید کرد: موضوع جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور تنها به کمیت محدود نشده و باید کیفیت را نیز مورد توجه قرار دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از فعالیت نمایندگی جامعه المصطفی در تبریز ابراز خرسندی کرد و گفت: تبریز و آذربایجان به دلیل موقعیت راهبری خود، ظرفیت بسیار مناسبی برای تقویت دیپلماسی علمی در سطح منطقه است و مدیریت استان آماده همکاری کامل برای تحقق این هدف و گسترش فعالیت‌های جامعه المصطفی است.

جامعه المصطفی ظرفیت خوبی برای دیپلماسی علمی و فرهنگی کشور است

رئیس جامعه المصطفی هم در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های این نهاد ارائه کرد و گفت: جامعه المصطفی یک نهاد علمی بین‌المللی با هویت حوزوی است که در حال حاضر دانشجویانی از ۱۳۵ کشور در آن مشغول به تحصیل هستند.

حجت‌الاسلام علی عباسی با بیان اینکه این مجموعه از نظر کمیت و کیفیت علمی در بین مراکز علمی کم‌نظیر است، افزود: رشته‌های این دانشگاه با استانداردهای دنیا طراحی شده و مدرک تحصیلی آن مورد تأیید وزارت علوم است.

وی با اشاره به تأسیس نمایندگی جامعه المصطفی در تعدادی از شهرهای کشور و بیش از ۳۰ کشور خارجی، گفت: نمایندگی تبریز معطوف به منطقه قفقاز، ترکیه و روسیه است و بنا به موقعیت خاص خود می‌تواند کارکردهای ویژه‌ای داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه جامعه المصطفی، ظرفیت خوبی برای دیپلماسی علمی و فرهنگی کشور است، گفت: امیدواریم با همت و همکاری مسئولان، بتوانیم از این ظرفیت بزرگ به نحو شایسته استفاده کنیم و روزبه‌روز فعالیت‌های خود را گسترش دهیم.

حجت‌الاسلام مهدی بخت‌آور، رئیس جامعه المصطفی واحد تبریز هم در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا