کلانتری‌ها اجازه ندارند از گرفتن شکایت مردم سر باز زنند

دادستان کل کشور گفت: کلانتری‌ها موظف هستند شکایات مردم را تحویل بگیرند و به هیچ وجه اجازه ندارند از گرفتن شکایت مردم سر باز زنند و بگویند باید بروید دستور قضائی بگیرید.

به گزارش ارک خبر،حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از دادسرا و اداره ثبت اسناد شهر ری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه نرخ طلاق در کشور ما عدد قابل توجهی است و این عدد در شأن یک جامعه اسلامی نیست. باید در دستگاه قضائی تلاش کنیم تا این موضوع را به حداقل برسانیم.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی ما در مجموعه‌های قوه قضائیه وقت گذاشتن‌های بسیار و به اصطلاح اطاله وقت است که این امر با ارتباطات الکترونیک به حداقل می‌رسد ما با استفاده از گسترش سامانه‌های الکترونیکی می‌توانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.

منتظری گفت: کلانتری‌ها موظف هستند شکایات مردم را تحویل بگیرند و به هیچ وجه اجازه ندارند از گرفتن شکایت مردم سر باز زنند و بگویند باید بروید دستور قضائی بگیرید.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون مردم می‌توانند در دادسرا، کلانتری‌ها و دفاتر قضائی ثبت شکایت کنند و هر سه بخش مکلف است که شکایت را تحویل بگیرد.

منتظری گفت: خواهشمندیم اختلافات کوچک را به دادسراها انتقال ندهید و موضوع را در همان کلانتری و شوراهای حل اختلاف حل و فصل کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا