توسعه فراتر از پیش‌بینی گلخانه‌ها در آذربایجان‌شرقی

تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: این استان از نظر درصد پیشرفت برنامه توسعه گلخانه‌ها، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و از برنامه زمانبندی اعلامی پیشی گرفته است.

به گزارش ارک خبر، اکبر فتحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، بیان کرد: طبق برنامه ابلاغی و تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰، استان آذربایجان شرقی باید ۱۱۵ هکتار از برنامه توسعه گلخانه‌ها را محقق می‌کرد که این رقم با احداث و توسعه ۱۴ گلخانه تجاری و تحقق ۱۳۴.۷ درصدی به ۱۵۴.۹ هکتار رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با ارائه آمار مربوط به طرح توسعه گلخانه‌ها در کل کشور گفت: در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ از ۳ هزار و ۵۲ هکتار برنامه توسعه گلخانه‌ها، حدود ۳۷۸ هکتار انواع گلخانه‌های تجاری، گلخانه‌های کوچک مقیاس و سازه‌های فنی و سبک (سایبان کشاورزی) با میزان تحقق ۱۲.۴ درصد در سطح کشور تحقق یافته است.

وی ادامه داد: استان‌های لرستان، قزوین، گلستان، اردبیل و تهران به ترتیب با ۴۷، ۳۹.۵، ۳۲.۲، ۲۷.۶ و ۲۶.۴ درصد سطح پیشرفت برنامه ابلاغی طرح توسعه گلخانه‌ها، پس از استان آذربایجان شرقی در رتبه‌های دوم تا ششم کشور قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا