روزانه ۳۰۰ آزمایش کرونا در آذربایجان شرقی مثبت می‌شود

تبریز- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تعداد بستری‌های بیماران کرونا در آذربایجان شرقی به صورت خفیف درحال افزایش است، گفت: به طور متوسط روزانه نتیجه ۳۰۰ تست مثبت است.

به گزارش ارک خبر،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، عباسعلی درستی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بسترهای کرونایی آذربایجان شرقی از حدود ۶۳۰ بیمار در هفته گذشته به ۶۶۰ تا ۶۷۰ بیمار بستری افزایش یافته است و روزانه پنج تا ۶ مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا در استان ثبت می‌شود.

وی افزود: اکنون شهرستان عجب شیر در آذربایجان شرقی قرمز است و ۱۲ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در حالت زرد کرونایی هستند.

درستی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون بر ضد کرونا در آذربایجان شرقی گفت: تاکنون بیش از ۱۲۴ هزار نفر در آذربایجان شرقی واکسینه شده‌اند، اما از حدود یک ماه قبل تزریق دوز اول واکسن در استان تقریباً متوقف شده است.

وی ادامه داد: البته امروز حدود ۵۰ هزار واکسن تحویل استان می‌شود تا از فردا واکسیناسیون گروه سنی ۶۸ تا ۷۰ نیز آغاز شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ و به بالا نیز به شرط عمل به تعهد وزارتخانه در تأمین واکسن از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را تنها راه مقابله با کرونا در شرایط قبل از افزایش سرعت واکسیناسیون دانست و افزود: در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی احتمال ورود به موج پنجم کرونا در آذربایجان شرقی بسیار بالا می‌رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا