مسئولان از اختیارات خود برای حل مشکلات استفاده کنند

ایلام - رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه برای گره‌گشایی مشکلات مردم کوتاهی نکنیم، گفت: مسئولان از اختیارات خود برای حل مشکلات استفاده کنند.

به گزارش ارک خبر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح پنج‌شنبه در دیدار با کارکنان و قضات ایلام اظهار کرد: بسیار خوشحالم در استان ایلام به عنوان دروازه عتبات‌عالیات حضور دارم.

وی با اشاره به اینکه مردم ایلام در دوران دفاع مقدس رشادت‌های فراوانی از خود برجای گذاشتند، گفت: مشکلات مردم زیاد است، اما مسئولان از اختیارات خود برای حل مشکلات استفاده کنند.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه برای گره گشایی مشکلات مردم کوتاهی نکنیم، گفت: باید از منابع غنی استان برای حل مشکلات مردم استفاده شود.

محسنی اژه‌ای بیان کرد: از کارکنان و قضات استان درخواست دارم مشکل به مشکل مردم اضافه نکنند، قرار بازداشت موقت تا آنجایی که ضرورت دارد صادر نشود و آن‌هایی هم که ضروری است با ملاحظه دقیق قانون باشد.

رئیس قوه قضاییه بر لزوم تناسب صدور قرار با نوع اتهام تاکید کرد و بیان داشت: اگر مقدور بود فرد یک شب یا چند ساعت در زندان نماند، حتماً در این زمینه اقدام شود، ممکن است برای ما عادی باشد، اما زندگی آن فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که برای محکومین، امکان تعیین مجازات غیر حبس وجود دارد، حتماً انجام دهید. کسانی که امنیت و آرامش مردم را به هم می‌زنند، در مورد آن‌ها چاره‌ای نیست، اما در خصوص مواردی که ضرورت ندارد، تجدید نظر شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: با وجود منابع نفتی و گاز، جوانان تحصیل‌کرده و منابع انسانی، چرا باید جوانان این استان مرزی بیکار باشند. این موضوع مهم باید از سوی مسئولان ارشد ایلام ریشه‌یابی و حل شود.

وی ادامه داد: استاندار ایلام در راستای رفع مشکلات موجود از امکانات استانی برای رفاه مردم استفاده کند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای اظهار کرد: در وضعیت کنونی، شرایط معیشتی، اشتغال و مباحث فرهنگی و قضائی در کشور و استان با مشکلات بسیاری همراه است و مسئولان باید تلاش کنند گره‌گشای این مشکلات باشند.

وی ادامه داد: خدمت به مردم بزرگ‌ترین نعمتی است که نصیب مسئولان استانی شده و باید از این موقعیت به نحو احسن استفاده شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: برای جلوگیری از قصاص از ظرفیت‌های مردمی، ریش‌سفیدان و بزرگان استان ایلام استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: فردی، چهار، پنج یا ۱۰ سال در زندان است و حکم قصاص برای وی صادر شده است، چنانچه اولیای دم بدون عذر موجه هستند ماده ۴۲۹ تکلیف را روشن کرده و تضمین مناسب بگیرید و آزاد کنید. تضمین مناسب را قاضی می‌تواند تشخیص دهد.

رئیس قوه قضاییه از دادستان‌ها خواست نظارت مستمری بر پرونده‌های اجرای احکام داشته باشند تا آرای صادر شده به طور دقیق عملیاتی شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا