رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی

تبریز- رگبار باران و رعد و برق و وزش باد گاهش شدید از عصر پنج شنبه در آذربایجان شرقی آغاز می شود.

به گزارش ارک خبر،به نقل از روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی، مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از عصر روز پنج شنبه ٢۴ تیر ماه تا اواخر روز جمعه رگبار باران و رعد و برق وزش باد گاهی شدید و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، کلیه نواحی استان بویژه نواحی شرقی استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

افشین ابراهیمی با اشاره به رگبار باران و رعد و برق، افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اصابت صاعقه و همچنین احتمال خسارت به محصولات باغی و کشاورزی بویژه شرق استان دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزش باد گاهی شدید پیش بینی شده است، احتمال پرتاب اشیا، شکستن شاخه‌های درختان و آسیب به سازه‌های سبک دور از انتظار نبوده و از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، کابل‌های برق دوری و عدم توقف در این مکان‌ها، توصیه می‌شود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی به عمل آید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا