پیشنهاد تعطیلی تهران وکرج/ پلیس جریمه کند و خودروها را بازگرداند

وزیر کشور با بیان اینکه سفر به شهرهای قرمز ممنوع است، گفت: به نیروی انتظامی دستور داده شده علاوه بر جرایمی که در دستورالعمل وجود دارد خودروها را عودت دهند.

به گزارش ارک خبر،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حدود ۵۰ درصد رسیده که رقم پایینی است.

وی ادامه داد: مقرر شد همه افراد مسئول، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در استان‌ها جلسات فوق‌العاده بگذارند و کارگروهی را مشخص کنند تا با موارد تخلف برخورد جدی‌تری داشته باشیم.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: پیشنهاد شده است با توجه به تعطیلی سه روز آخر هفته بتوانیم دو تا سه روز دیگر هم از ستاد کرونا مجوز بگیریم یک تعطیلی در تهران و کرج را داشته باشیم اما تاکید می‌کنم دستورالعملی که در حوزه مدیریت کرونا صادر شده است برای شهرهای قرمز سفر ممنوع است.

هم جریمه کنید هم خودروها را بازگردانید

وی تاکید کرد: به نیروی انتظامی دستور داده شده علاوه بر جرایمی که در دستورالعمل وجود دارد در هر کجا که با سفرها در جاده‌ها مواجه شویم حتماً با عرض معذرت از خانواده محترم همه مسافرین و رانندگان عزیز نیروی انتظامی آن‌ها را عودت خواهند داد.

وزیر کشور با تاکید بر سختگیرانه تر شدن مقررات کرونایی اظهار داشت: از الان تذکر می‌دهیم در این چند روز مسافرت انجام نشود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اینجا اعلام می‌کنم؛ مهمترین و مؤثرترین راه برای مقابله با ویروس کرونا رعایت پروتکل‌ها و دیگری بحث واکسن است. در حوزه واکسن هم نگرانی‌هایی که در جلسات قبل بود با توضیحاتی که دوستان ما در وزارت بهداشت دادند عملاً مطرح کردند ما برای تزریق دو دوز واکسن برای سنین بالای ۶۰ سال به اندازه کافی واکسن تأمین کرده‌ایم و با اعلام اینکه روزانه در ۸۰۰ مرکز تجمیعی واکسن تزریق می‌شود ظرف دو هفته تمام افرادی که بالای ۶۰ سال هستند حتماً واکسیناسیون خواهند شد.

وی اظهار داشت: این ادعای وزارت بهداشت است و گفتند دیروز هم بیشتر از سیصد هزار نفر را واکسن زده‌ایم. امیدواریم که با این قولی که دادند این موضوع حاصل شود.

گروه‌های پرریسک و خطر برای دریافت واکسن کرونا شناسایی شده‌اند

رحمانی فضلی تاکید کرد: بعد از ۶۰ سال به بالا که در مناطق خاص و کرونایی بالای ۵۰ سال است، سراغ گروه‌های پر خطر و پر ریسک می‌روند. این گروه‌ها شناسایی شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به قولی که وزارت بهداشت داده همه گروه‌های پر خطر و پرریسک را ظرف یک ماه واکسن می‌زنند. با این حساب طبق گفته دوستان تا شهریور باید افراد بالای ۶۰ سال و در مناطق خاص ۵۰ سال به بالا و گروه‌های پر ریسک را باید تمام کرده باشیم.

وی تصریح کرد: این می‌تواند گام بسیار مؤثری در جلوگیری از ابتلاء به کرونا باشد اما کسانی که واکسن می‌زنند باید پروتکل‌ها را رعایت کنند.

رحمانی فضلی بیان داشت: برخی از مردم بدون رعایت ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند که موجب ایجاد صف، ناراحتی و سختی و افزایش ابتلاء می‌شود. فاصله اینکه با نوبت یا بدون نوبت بروند حداکثر یک هفته است.

برای محرم پروتکل‌های سال قبل را رعایت کنید

وی با تشکر از اصناف برای همکاری در زمینه مقابله با کرونا تصریح کرد: ضمن عذرخواهی باید بگوییم همه این زحمات برای این است که یک منفعت بزرگ‌تری که جان، سلامت و امنیت مردم است را فراهم کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اعیاد پیش رو همچون عید قربان و غدیر و ماه محرم اظهار داشت: امروز مطرح شد که همان پروتکل‌هایی که سال قبل بوده امسال هم آن پروتکل‌ها را رعایت کنیم. همه ما تابع قانون هستیم و مصوبات ستاد طبق فرمایش رهبر انقلاب همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و حکم قانون برای ما دارد البته تلاش ما این است ظرفیت‌های مناسبی که اطمینان بخش باشد برای برگزاری مراسم‌ها ایجاد کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا