پیشنهاد دامداران و صنایع لبنی

خبرگزاری ارک – رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت:پیشنهاد شده است دولت برای رعایت حال مصرف کنندگان، افزایش قیمت لبنیات را به‌صورت پلکانی ابلاغ کند تا کارخانجات هم بتوانند به همین شکل قیمت شیرخام را افزایش دهند.

سید احمد مقدسی با اشاره به برگزاری جلسه هم‌اندیشی بین نمایندگان دامداران و صنایع لبنی، اظهارداشت: پیشنهاد ما این است که دولت برای رعایت حال مصرف کننده افزایش قیمت لبنیات را به صورت پلکانی ابلاغ کند تا کارنجات نیز بتوانند قیمت شیرخام خریداری شده از دامدار را به شکل پلکانی بالا ببرند.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله دوم این طرح نهایتا باید قیمت شیرخام به ۱۴۴۰ تومان برسد، گفت: دامداران در شرایط کنونی با زیان ۱۶ درصدی به تولید ادامه می‌دهند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران تصریح کرد: ظرف یکسال گذشته سقف بدهی‌های دامداران  ۲۰۰ درصد افزایش یافته است و اگر شرایط تغییر نکند، ما چاره‌ای جز کشتن گاوها نداریم.

مقدسی با بیان اینکه صنایع لبنی در این زمینه بیشتر نگران صادرات محصولات خود هستند که بازارهای صادراتی‌شان را از دست ندهند، گفت: در جلسه مذکور پیشنهاداتی رد و بدل شد اما به طور قطعی موضوعی تصویب نشد و به امضا نرسید.

وی ادامه داد: ما باید منتظر ابلاغیه دولت بمانیم. در غیر این صورت، کارخانجات توان پرداخت پول دامدار را ندارند.

مقدسی در پاسخ به این پرسش که در صورت اجرای این طرح، در چه مدتی قیمت شیرخام به ۱۴۴۰ تومان خواهد رسید؟  گفت: چیزی در این زمینه مشخص نیست و باید در این باره گفتگو کنیم و به توافق برسیم.

منبع: خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا