هوای ۱۱ استان‌ تا پایان هفته بارانی است

از امروز تا پنجشنبه بیش از ۱۱ استان کشور هوای بارانی را به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب تجربه خواهند کرد، بارشها به صورت رگبار و رعد و برق و همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود.

به گزارش ارک خبر، امروز و فردا در برخی نقاط هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، جنوب فارس، شرق بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات استان‌های سمنان، گلستان، تهران و البرز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

پنجشنبه در برخی نقاط هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، مازندران، گلستان و سمنان رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، بارش پراکنده و وزش باد در پاره‌ای از نقاط جنوب، شمال غرب و ارتفاعات البرز نیز طی جمعه و شنبه دور از انتظار نیست.

طی دو روز آینده سرعت وزش باد در جنوب سمنان، شرق خراسان، شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، اصفهان، مرکزی و قم در بعضی ساعات افزایش می‌یابد و در مناطق مستعد به‌ویژه در منطقه زابل احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

امروز و فردا تنگه هرمز و دریای عمان به‌ویژه در مناطق شرقی آن مواج خواهد بود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۵ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا