خداپرست: زمان بازگو کردن واقعیت های تلخ والیبال رسیده است

خبرگزاری ارک – ساسان خداپرست روز چهارشنبه پس از شکست 3 بر صفر تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا در جریان مسابقات جام جهانی ژاپن در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: بازیکنان تیم ملی والیبال ایران به دلیل سوء مدیریت کادر فنی، دچار بی انگیزگی در کسب نتیجه شده و شکست های پی در پی را در جام جهانی متحمل می شوند.
وی اظهار کرد: به یقین بهترین دوران اوج والیبال ایران با حضور خولیو ولاسکو که به حق مربی و روانشناس بسیار خوبی در والیبال بود ، در کشورمان آغاز شد و با رفتن این مربی و معلم سرشناس شاهد افت زیادی در تیم ملی بودیم.
خداپرست گفت: البته نباید در این میان تلاش، خودباوری و همدلی بازیکنان ملی پوش را نیز نادیده گرفت.
وی ادامه داد: مسوولان فدراسیون والیبال باید کسی را جایگزین ولاسکو می کردند که در حد و اندازه های این مربی بزرگ باشد و به نظر من اسلوبودان کواچ به هیچ وجه نمی تواند جای ولاسکو را برای تیم ملی ایران پر کند.
خداپرست گفت: سیر نزولی و تدریجی تیم ملی والیبال ایران پس از رفتن ولاسکو و آمدن کواچ زیاد محسوس نبود ولی هم اکنون پس از گذشت دو سال ، اغلب کارشناسان و متخصصان والیبال کشور به این نتیجه رسیده اند که تیم ملی ایران از ضعف سرمربیگری رنج می برد.
وی در ادامه افزود: خستگی بازیکنان و به نوعی والیبال زدگی آنها، عامل دوم در کسب نتایج ضعیف و شکست های پیاپی تیم ملی ایران در رقابت های لیگ جهانی ، دیدارهای تدارکاتی و بازیهای جام جهانی است.
کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران گفت: بازیکنان ما نشاط و شادابی لازم را در دیدارهای جام جهانی از خود نشان نداده اند و به نظر می رسد انگیزه ای برای پیروزی در این مسابقات ندارند.
مربی حال حاضر تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: به یقین نه والیبال ایران از نظر فنی افت کرده و نه سایر تیم ها از ما قوی تر شده اند، بلکه دلیل اصلی تیم ما کاهش انگیزه و ایجاد نکردن انسجام لازم از سوی سرمربی در بین بازیکنان است.
خداپرست افزود: یک سرمربی موفق باید بتواند بازیکنانش را به جز آمادگی فنی، از نظر روحی و روانی نیز سرزنده و شاداب نگه دارد که متاسفانه این امر در خصوص تیم ملی ایران بسیار ضعیف مشاهده شده است.
به گزارش ایرنا، شاگردان اسلوبودان کواچ امروز چهارشنبه در ششمین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف ایتالیا رفتند.
سه ست این مسابقه با امتیازات 25 بر 19 ، 25 بر 23 و 25 بر 21 به سود ایتالیا به پایان رسید تا ایران چهارمین شکست خود را در این دور از مسابقات تجربه کند.
ایران در این دوره از مسابقات و پیش از دیدار با اتیالیا، مقابل تیم های آرژانتین، لهستان و روسیه شکست خورده و فقط ونزوئلا و تونس را از پیش رو برداشته بود.
تیم ملی ایران از ساعت 7:40 فردا (پنجشنبه) به مصاف تیم ملی آمریکا می رود که هر شش مسابقه قبلی خود در مقابل این تیم را با پیروزی پشت سر گذاشته است.
سعید معروف به عنوان پاسور و کاپیتان، میلاد عبادی پور و عبدالرضا علیزاده سه بازیکن ملی پوش ارومیه ای در ترکیب تیم ملی والیبال ایران در مسابقات جام جهانی ژاپن هستند.
یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست و سعید معروف سه کاپیتان ارومیه ای حاضر در تیم های ملی والیبال ایران از دهه های 50 تا 90 هستند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا