تیم ملی والیبال ایران مغلوب آمریکا صدرنشین جام جهانی شد

خبرگزاری ارک – هفتمین روز مسابقات والیبال جام جهانی سال 2015 امروز (پنج شنبه) با شش مسابقه در دو شهر اوساکا و تویاما ژاپن پیگیری خواهد شد که تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه شهر اوساکا به مصاف آمریکا صدرنشین این رقابت ها رفت.
تیم ملی والیبال ایران در این دیدار سه بر یک مغلوب آمریکا شد تا پنجمین شکست خود را تجربه کند.
ملی پوشان والیبال ایران در ست نخست 25 بر 20 آمریکا را شکست دادند، اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22 و 25 بر 21 مغلوب این تیم شدند تا به همان هفت امتیاز خود اکتفا کنند.
تیم ملی والیبال آمریکا نیز با کسب این پیروزی 21 امتیازی شد و همچنان صدرنشین بدون شکست این رقابت ها باقی ماند.
کواچ در ابتدای این مسابقه از ترکیب محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور، سعید معروف، عادل غلامی و مهدی مرندی استفاده کرد.
در ست نخست این مسابقه در حالی که تیم ایران دو امتیاز از حریف خود پیش بود، اما آمریکایی ها به امتیاز 8 بر 7 رسیدند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. زمانی که ایران در امتیاز 15 بر 13 از حریف پیش افتاد، سرمربی آمریکا درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز 23 بر 18 مهدوی جایگزین معروف شد و بعد از یک امتیاز معروف به جای خود بازگشت. ست اول را تیم ایران با نتیجه 25 بر 20 به سود خود تمام کرد. در این ست ملی پوشان ایران در دفاع روی تور عملکرد خیلی خوبی داشتند.
برای شروع ست دوم هم تغییری در ترکیب تیم ایران ایجاد نشد. تیم ایران ست دوم را هم خوب شروع کرد و توانست در امتیاز 8 بر 6 به وقت استراحت فنی اول برود. در امتیاز 10 بر 8 و زمانی که آمریکایی دو امتیاز بالاتر از ایران قرار گرفتند کواچ، درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در روند امتیازگیری حریف ایجاد کند. در امتیاز 16 بر 14 به سود آمریکا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند، این اختلاف امتیاز در حالی بود که تیم ایران خوب بازی کرد. در امتیاز 22 بر 19 به سود آمریکا کواچ دو تعویضه انجام داد و مهدوی و محمودی را جایگزین غفور و معروف کرد. دو سرویس پشت سرهم و خوب از اندرسون و دریافت نکردن خوب در زمین ایران موجب شد تا ست دوم با نتیجه 25 بر 19 به سود آمریکا تمام شود.
در ست سوم سامان فائزی به ترکیب اصلی اضافه شد تا به عنوان سرعتی زن برای ایران بازی کند. در امتیاز 14 بر 13 به سود آمریکا فرهاد قائمی جایگزین میرزاجانپور شد تا در دریافت به تیم ایران کمک کند. دو تیم در امتیاز 15 به تساوی رسیدند، اما آمریکایی ها با کسب یک امتیاز دیگر خود را 16 امتیازی کردند و تیم ها را به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 19 بر 19 مهدوی جایگزین معروف شد تا در دفاع روی تور به تیم ایران کمک کند، اما میرزاجانپور سرویس خود را مستقیماً به بیرون زد تا مهدوی بازهم جای خود را به معروف دهد. در امتیاز 22 بر 20 به سود آمریکا، کواچ درخواست وقت استراحت کرد تا آخرین نکات را به ملی پوشان گوشزد کند. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود آمریکا تمام شد تا بازی به ست چهارم کشیده شود.
ست چهارم را هم سامان فائزی به عنوان سرعتی زن تیم اصلی تیم ایران آغاز کرد. سرویس های مهار نشدنی کریستنسن، پاسور آمریکا اختلاف دو تیم را زیاد کرد و آمریکایی ها 10 بر 7 از ایران پیش افتادند و کواچ مجبور شد درخواست وقت استراحت کند. بازیکنان ایران در امتیاز 11 بر 10 موفق شدند اختلاف را کم کنند، اما موتور امتیاز گیری آمریکایی ها روشن شده بود و بازهم اختلاف در امتیاز 14 بر 10 به سود آمریکا زیاد شد. در ادامه هم بازیکنان ایران تلاش زیادی کردند تا اختلاف را کم کنند و حتی مهدوی هم جایگزین معروف شد تا شاید تغییرات در تیم ایران به سود تیم باشد، اما آمریکایی ها عملکرد بهتری مخصوصا در سرویس داشتند. کواچ تغییرات پی در پی در تیم ایران ایجاد کرد و با گرفتن وقت استراحت و درخواست ویدئوچک تلاش کرد تا خللی در روند امتیازگیری آمریکا به وجود آورد، اما نشد و در پایان شاگردان اسپرو موفق شدند این ست را هم با نتیجه 25 بر 21 به سود خود تمام کنند.
داورانی از روسیه و مصر قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند و سعید درخشنده ناظر مسابقه بود.
در دیگر مسابقه همزمان با دیدار ایران و آمریکا و در شهر تویاما تیم های لهستان و مصر به مصاف یکدیگر رفتند که لهستان سه بر صفر به پیروزی رسید.
شاگردان آنتیگا در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 23 و 25 بر 18 به پیروزی رسیدند.
تیم ملی والیبال لهستان در شش دیدار قبلی خود نیز تیم های تونس، روسیه، آرژانتین، ایران، ونزوئلا و کانادا را شکست داده است، اما تنها دیداری که لهستان یک امتیاز از دست داد، مسابقه با ایران بود.
تیم ملی والیبال ایران فردا در هشتمین مسابقه خود در این رقابت ها از ساعت 14:50 به وقت ایران مقابل ژاپن، میزبان مسابقات قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا