آذربایجان شرقی با کمبود واکسن کرونا مواجه است

تبریز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با وجود قول مساعد وزارت بهداشت برای تامین واکسن کرونا، استان همچنان با کمبود واکسن مواجه است.

به گزارش ارک خبر،عباسعلی درستی ، با بیان این‌که به رغم قول مساعد وزارت بهداشت در روزهای اخیر مبنی بر افزایش تعداد واکسن‌های تحویلی به استان‌ها، متأسفانه این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است، افزود: اکنون تنها دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود.

وی اظهار کرد: هنوز دوز دوم واکسن استرازینکا و اسپوتنیک به دستمان نرسیده و تعداد واکسن‌های تحویلی به استان نیز کفاف سرعت تزریق و مراجعه کنندگان را نمی‌دهند.

وی با اشاره به تداوم وضعیت افزایشی بستری‌ها، فوتی‌ها، موارد جدید ابتلاء و مراجعان سرپایی کرونایی در آذربایجان شرقی افزود: متأسفانه از روز گذشته، ۲ شهر اسکو و کلیبر نیز به جمع شهرهای قرمز استان اضافه شده‌اند.

درستی ادامه داد: در مجموع بیش از ۹۵ درصد جمعیت استان در شهرهای قرمز و حدود سه تا چهار درصد جمعیت در چهار شهرستان نارنجی ورزقان، خداآفرین، هوراند و چاراویماق سکونت دارند.

وی یادآوری کرد: با وجود روند بحرانی کرونا در استان، روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال کاهش است.

وی گفت: با توجه به این‌که هنوز واکسیناسیون تکمیل نشده و روند آن با سرعت پایینی انجام می‌گیرد، تنها راه کنترل بیماری کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا