۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا هفته جاری وارد کشور می‌شود

دبیرکل جمعیت هلال احمر از ورود ۵ میلیون دوز واکسن کرونا طی روز یکشنبه هفته جاری و ۵ میلیون دوز دیگر در پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش ارک خبر،محمدحسن قوسیان مقدم  از ورود ۵ میلیون دوز واکسن در روز ۲۱ شهریور خبر داد و گفت: بر اساس توافقات انجام شده، ۵ میلیون دوز واکسن سینوفارم از کشور چین فردا وارد کشور خواهد شد و پنجشنبه نیز یک محموله ۵ میلیون دوزی دیگر وارد کشور می‌شود و بدین ترتیب مجموع واکسن‌های وارداتی توسط هلال احمر در شهریورماه ره رقم ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز می‌رسد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: بر اساس توافقات انجام شده نیز در مهرماه ۳۰ میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور می‌شود تا بتوانیم سرعت واکسیناسیون در کشور را افزایش داده و شاهد کاهش آمار تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا باشیم.

قوسیان مقدم در خصوص کشورهای مبدا برای واردات واکسن نیز گفت: در حال حاضر تنها طرف معاملات ما کشور چین برای واردات واکسن سینوفارم است اما در تلاشیم با یک الی دو کشور دیگر نیز برای واردات واکسن وارد مذاکره شویم.

وی تاکید کرد: تمام تلاش هلال احمر ورود واکسن‌های سالم و با تاریخ انقضای بلندمدت است و به هیچ وجه به سمت واکسن‌های دارای شائبه یا دارای تاریخ انقضای کوتاه مدت نمی‌رویم.

قوسیان مقدم در خصوص سرعت واکسیناسیون نیز عنوان کرد: واکسیناسیون در حال حاضر بر اساس سن افراد انجام می‌شود و به محض واکسینه شدن ۷۰ درصد از متولدین سال‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، سن واکسیناسیون کاهش پیدا کرده و افراد جدیدی برای دریافت واکسن می‌توانند اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا