فقط بستگان درجه یک به وادی رحمت تبریز مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با بیان اینکه تعداد متوفیان کرونایی همچنان در حال افزایش است، گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی برای تدفین متوفیان عادی فقط 15 نفر از بستگان درجه یک در مراسم تشییع حضور یابند.

به گزارش ارک خبر،فرخ جلالی با اعلام این خبر، اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد پیشگیری از کرونا، طبقه دوم آن دسته از قبور متوفیان کرونایی که یکسال از تاریخ دفن آنان گذشته باشد، قابل واگذاری و دفن خواهد بود.

وی با اشاره به شبهات بهداشتی قبور متوفیان کرونایی، گفت: گرچه به هنگام دفن، مواد ضدعفونی برای میکروب زدایی استفاده می شود ولی با گذشت یکسال، هیچ عفونتی در خاک باقی نمانده و امکان دفن متوفیان عادی در طبقه دوم قبور مذکور فراهم می شود.

وی با بیان اینکه به هنگام دفن اموات کرونایی، هزینه دو قبر از بستگان آنان گرفته شده است، افزود: بستگان متوفیان یاد شده برای تدفین اموات خود، فقط مابه التفاوت قیمت قبور را پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به اینکه این مقررات شامل بلوک ۶۵ نمی شود، تصریح کرد: در بلوک مذکور فقط هزینه یک قبر اخذ شده و برای خرید طبقه اول، قیمت طبقه اول محاسبه خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه متوفیان کرونایی در عمق دو متری تدفین می شوند، طبقه دوم قبور فقط برای دفن متوفیان عادی امکانپذیر است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان، جلالی از امکان خرید و تدفین در طبقه دوم قبور متوفیان کرونایی برای بستگان درجه یک خبر داد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت، از هر ۱۲۰ نفر حاضر در ازدحامات وادی رحمت، ۳۰ نفر مبتلا به کرونا بوده اند، گفت: افراد مسن، کودکان و افراد با بیماری های زمینه ای از حضور در آرامستان های تبریز خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا