بیش از ۵۰عنوان برنامه شاخص فرهنگی و اجتماعی در اهر برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه اهر گفت: بیش از ۵۰ عنوان برنامه شاخص فرهنگی و اجتماعی به مناسبت هفته‌ دفاع مقدس در اهر برگزار می‌شود.

به گزارش ارک خبر،سرهنگ پاسدار حسن سیفی صبح پنج شنبه در تشریح برنامه‌های هفته‌ی دفاع مقدس در شهرستان اهر در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما مقتدریم» تعیین شده است، اظهار داشت: امسال برای گرامیداشت هفته‌ی دفاع مقدس بیش از ۵۰ عنوان برنامه شاخص فرهنگی، اجتماعی و … در شهرستان اهر برگزار می‌شود.

وی رژه خودرویی و موتوری نیروهای نظامی و انتظامی، تجلیل از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس، ارائه خدمات درمانی رایگان در درمانگاه سپاه، افتتاح مقر شهید سلیمانی، برگزاری مسابقات کتابخوانی و ورزشی، برگزاری یادواره‌های محله‌محور شهدا و دانش‌آموزی، تجلیل از مدافعان حریم سلامت، برگزاری نشست‌های تحکیم بنیان خانواده، بصیرتی و روشنگری، برگزاری گشت محله‌محور رضویون، برپایی میز خدمت در مناطق محروم، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برگزاری جشنواره مالک اشتر را از جمله برنامه‌های هفته‌ی دفاع مقدس ذکر کرد.

فرمانده سپاه ناحیه اهر از اجرای «طرح خانه‌به‌خانه واکسیناسیون» برای اولین‌بار در کشور در شهرستان اهر خبر داد و گفت: ۳ روز بود طرح واکسیناسیون خانه‌به‌خانه را در شهرستان اهر اجرا می‌کردیم، که وزیر کشور اجرای طرح ابداعی اهر را اعلام کرد در حالی که پیش از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا؛ شهرستان اهر این طرح را اجرا می‌کرد.

سیفی از همکاری ۶ اکیپ از بسیجیان در واکسیناسیون جمعیت شهرستان اهر در قالب «طرح خانه‌به‌خانه واکسیناسیون» خبر داد و یادآور شد: ۶ اکیپ از بسیجیان سپاه ناحیه اهر در کنار کادر بهداشت و درمان در واکسیناسیون جمعیت هدف شهرستان اهر از جمله جمعیت عشایری که امکان حضور در مراکز بهداشت را ندارند مشارکت می‌کنند.

وی بابیان این‌که حدود ۱۰۰۰ بسته معیشتی و ۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر در قالب کمک مؤمنانه به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس در بین اقشار آسیب‌پذیر شهرستان اهر توزیع می‌شود، گفت: با توجه به بازگشایی مدارس، سپاه ناحیه اهر بر حسب مسئولیت اجتماعی در نظر دارد تا در حد توان ۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت توزیع کند، از این‌رو چون کمیته امداد و آموزش و پرورش نیز لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد کرد پیشنهاد کردیم تا به صورت مشترک و هماهنگ اقدام شود.

فرمانده سپاه ناحیه اهر همچنین از اجرای طرح کرامت در قالب محله مهربانی در مناطق مختلف شهر اهر خبر داد و گفت: معاونت اجتماعی فرماندهی سپاه ناحیه اهر در مناطق مختلف شهر اهر طرح کرامت را در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، عمرانی، ورزشی و… به صورت جدی اجرا می‌کنند، عمدتاً در مناطق بهرام‌آباد، شله‌بران، عادل‌آباد، جاده آذغان و سربازخانه این طرح اجرا می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا