وزیر ارشاد به عیادت « حمید سبزواری » رفت

خبرگزاری ارک – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته به همراه معاون فرهنگی خود به عیادت « حمید سبزواری » شاعر انقلابی کشورمان رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای سبزواری، گفت: مقام معظم رهبری همواره به حوزه فرهنگ و ادب توجه ویزه دارند و آن را هدایت می کنند و مشوق بوده اند.

وی افزود: جلسات و نشست های هر ساله ایشان با اهالی شعر و ادب نشان دهنده علاقه شخصی شان به این حوزه است.

جنتی ادامه داد: حمید سبزواری جزء شاعرانی است که در انقلاب همواره پیشتاز بوده است و عمر پر برکت وی برای انقلاب اسلامی ایران منشاء خیر و تولید آثار ارزنده ای بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آثار و سروده های سبزواری ادامه داد: با جمع آوری اشعار وی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی چاپ این آثار را دارد و از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نمی کند.

ارشاد2

در ادامه سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حمید سبزواری، گفت: ایشان علاقه خاص و ویزه ای نسبت به حمید سبزواری دارند و فرموده اند که همچنان جوانانه شعر می سراید.

ارشاد3

در بخش دیگری از این دیدار، فرزند حمید سبزواری گفت: پدرم برای انقلاب اسلامی ایران مبارزات فراوانی کرده است و بیش از 900 ترانه برای انقلاب سروده است.

وی افزود: بسیاری از اشعار پدرم چاپ نشده است و همواره خودشان نیز گفته است که همه آرزویم این است که اشعارم از آرشیو سازمان صدا و سیما دریافت و چاپ شود.

منبع : خبرگزاری فارس

 

دکمه بازگشت به بالا