لزوم برخورد با تکثیر برندهای خارجی مد و لباس

خبرگزاری ارک – دومین جلسه کارگروه استانی مد و لباس در مازندران با تأکید بر ضرورت برخورد با تکثیر برندهای خارجی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه حمید قبادی – دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس – با اشاره به ساختار مد و لباس در کشور، اظهار کرد: کارگروه استانی با محوریت اداره‌های کل ارشاد استان‌ها و با هدف اجرای قانون، مسؤولیت پیگیری موضوع را در هر استان برعهده دارد و سایر دستگاه‌های عضو در چارچوب قانون، همکاری‌های لازم را به عمل خواهند آورد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با تأکید بر ظرفیت‌های گسترده کشور، استان مازندران را یکی از غنی‌ترین مراکز کشور در زمینه لباس اقوام دانست و بر لزوم کاربردی کردن این ظرفیت تأکید کرد.

او همچنین با بیان اقدامات گسترده صورت گرفته مانند راه‌اندازی موسسات هنری تک منظوره مد و لباس، برپایی نمایشگاهی ملی و استانی، انتشار ژورنال، برپایی نمایش زنده لباس، راه‌اندازی سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، انتشار مجلات و نشریات تخصصی، ارتقای سطح آموزشی مد و لباس بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌های استانی برای تحقق اهداف قانون تأکید کرد.

در این جلسه، برخی نمایندگان دستگاه‌ها نکاتی را درباره‌ی نحوه همکاری و آمادگی دستگاه متبوع خود برای حمایت از فعالان حوزه مد و لباس استان ارائه کردند.

تعدادی از طراحان حاضر در جلسه نیز با اشاره به ظرفیت استان، نکاتی را درباره مشکلات موجود در مسیر راه توسعه این فعالیت‌ها مانند تسهیل در مجوزها، مشارکت دانشگاه‌ها، اطلاع‌یابی از فعالیت‌ها، تعیین تعرفه طراحان، مشارکت بیشتر نمایندگان استان‌ها، برای انسجام در فعالیت‌ها بیان داشته و از مسؤولان تقاضای همکاری و مساعدت داشتند.

ساماندهی تبلیغات مد و لباس در استان مازندران

همچنین در دومین جلسه کارگروه استانی مازندران، موضوع ساماندهی تبلیغات مد و لباس در جاده‌های شمالی کشور، بویژه استان مازندران و ساماندهی آن مورد بحث قرار گرفت.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به استفاده جعلی و غیرقانونی تعداد زیادی از مراکز عرضه لباس در این استان اعلام کرد که متأسفانه تعداد زیادی از مراکز عرضه لباس در مازندران و برخی از استان‌های کشور به‌صورت جعلی از عناوین برندها استفاده و مصرف‌کنندگان را دچار اشتباه کرده‌اند. از این رو برای صیانت از حقوق مردم باید اقدامات لازم برای برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان انجام شود.

به گفته‌ی قبادی، بیشتر این اسامی (برندهای خارجی) غیرقانونی و فاقد مجوز رسمی هستند و کالاهای عرضه‌شده آن‌ها نیز تقلبی محسوب می‌شوند. بنابراین لازم است برای حفاظت و صیانت از مصرف‌کنندگان و تأکید بر مصرف محصولات داخلی اقدامات قانونی با متخلفان انجام شود.

بر این اساس، مقرر شد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به اجرای این مصوبه اقدام کند.

منبع: ایسنا

دکمه بازگشت به بالا