احیای داعش، نقطه امید آمریکا در افغانستان‌ است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: آمریکا برای ماندن یا بازگشت به افغانستان، به دنبال تداوم خلاء امنیتی در این کشور و درگیری‌های داخلی در آن است که برای این برنامه، داعش بهترین گزینه می‌باشد.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در اجتماع اساتید، طلاب و روحانیون برای اعلام انزجار از جنایات تروریستی و کشتار بی رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان و دفاع از ملت مظلوم این کشور با بیان اینکه آمریکا که پس از طولانی‌ترین حضور نظامی‌اش در جهان، بعد از ۲۰ سال مجبور به خروج از این کشور شده است، گفت: آمریکا سعی دارد تا از داعش به‌عنوان یک اهرم فشار در پیشبرد اهداف خود استفاده کند و خواسته‌های خود را بر مردم افغانستان تحمیل کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به روزهای خونین نمازگزاران بی‌گناه شیعه در افغانستان افزود: این اقدام انتحاری توسط یکی از تروریست‌های چینی وابسته به فرقه داعش انجام شد. که در پی آن بیش از صدها نفر شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.

وی با بیان اینکه هدف دیگر استکبار ایجاد و تقویت اختلافات و درگیری‌های مذهبی مانند جنگ شیعه و سنی است، بیان کرد: بهترین حالت برای آمریکای شکست‌خورده تداوم ناامنی در این کشور بلا دیده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: احیای داعش توسط آمریکا با هدف درگیر کردن بازیگران دیگر همچون ایران، روسیه و چین در بحران احتمالی جنگ داخلی در افغانستان انجام می‌شود تا توان کشورهای حریف و رقیب خود را کاهش دهد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تنها گروهی که هم برای طالبان و هم برای سایر بازیگران همچون ایران به‌صورت تهدید می‌تواند وجود داشته باشد و در عین‌حال می‌تواند سیاست‌های این کشور شکست‌خورده در افغانستان را پیش ببرد، داعش است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا تمام توان خود را بر احیا و حمایت از داعش قرار داده است، خاطرنشان کرد: رژیم آمریکا از یک‌سو با ایجاد ناامنی گسترده در افغانستان در جهت راهبرد مشغول‌سازی و از سوی دیگر با توجه به ناامنی به‌وجود آمده و خطر داعش، زمینه اقدامات نظامی محدود و مداخله در امور این کشور را دنبال می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه این تهدید باید در نطفه خفه شود، ادامه داد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران، عدم حضور بازیگران فرامنطقه‌ای در افغانستان و جلوگیری از تکرار چنین فجایع است چراکه هم حضور بازیگران خارجی و هم رشد نیروهای نیابتی آن‌ها، هر دو زمینه‌ساز ناامنی و بروز مشکلات تروریستی در منطقه هستند.

در این اجتماع اساتید، طلاب و روحانیون با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و قرائت قطعنامه‌ای جنایات گروهک‌های تروریستی و کشتار بی رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان را محکوم کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا