طراحی تورهای گردشگری دریایی در گیلان

خبرگزاری ارک – معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از طراحی تورهای گردشگری دریایی برای مقاصد جدید گردشگری در استان خبر داد.

حمید آذرپور با اشاره به تشکیل کمیته گردشگری دریایی در استان اظهار کرد: توسعه اجتماعی و توانمندسازی جوامع محلی از رویکردهای کمیته مذکور در گیلان است.

وی بر ایجاد کارگاه‌های تولیدی صنایع‌ دستی دریایی و تولید و فروش محصولات در سایت‌های مربوطه تاکید کرد و افزود: راه‌اندازی موزه‌های ثابت و سیار دریایی با استفاده از قابلیت‌های موجود حائز اهمیت است.

آذرپور، ایجاد و استفاده نمادین از بناهای مرتبط با فرهنگ دریایی برای مقاصد گردشگری و آشنایی جامعه با تاریخ دریانوردی کشور را تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های دریایی و ساحلی در توانمندسازی جوامع محلی موثر است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با تاکید بر ایجاد ورزش‌های آبی و تفریح‌های مربوط به آن در استان، گفت: تعریف مقاصد جدید گردشگری با رویکرد گردشگری دریایی در گیلان پیگیری می‌شود.

وی به طراحی تورهای گردشگری دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت در گیلان اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی و ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با ورزش‌ها و تفریح‌های آبی با برنامه‌ریزی تحقق پیدا می‌کند.

آذرپور خواستار برگزاری مسابقه‌های ورزشی در دریا و کنار ساحل در گیلان شد و خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های تفریحی، ورزشی، فرهنگی و علمی در داخل محیط‌های آبی و ساحل از موضوع‌های مهم در گیلان است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی گیلان به تشکیل کمیته راهبردی به منظور ایجاد هماهنگی در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، ساماندهی و پیگیری امور مربوط به گردشگری دریایی اشاره کرد و یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و حفاظت محیط زیست عضو کمیته مذکور هستند. برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری از اهداف تشکیل کمیته راهبردی دریایی در گیلان است. برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم در صنعت گردشگری با در نظر گرفتن افق 1404 و با رویکرد توسعه گردشگری دریایی در استان پیگیری می‌شود.

آذرپور به تدوین نظام جامع استانداردهای ناظر بر محصولات و خدمات گردشگری دریایی در کمیته راهبردی گیلان اشاره کرد و افزود: ضوابط، دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و صدور مجوزهای مرتبط با فعالیت مراکز و موسسه‌های حوزه گردشگری دریایی در این کمیته تدوین می‌شود.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا