توسعه زیر ساخت‌های مخابراتی نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه زیر ساخت‌های مخابراتی نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که با تعرفه‌ی فعلی تلفن ثابت، امکان توسعه زیادی وجود ندارد.

به گزارش ارک خبر،یوسف شکوری، روز سه‌شنبه، ۲۵ آبان‌ماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: عدم افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت در ۱۲ سال گذشته و افزایش قابل توجه تورم در جامعه موجب شده که هزینه‌های مخابراتی در مقایسه با درآمد آن به شدت افزایش یافته و جوابگوی توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز جامعه نباشد.

وی بیان اینکه متوسط هزینه‌ی نگهداری هر خط تلفن در استان بیشتر از متوسط درآمد هر خط است، افزود: منابع مالی مخابرات محدود است و توسعه و ایجاد زیر ساخت‌های مخابراتی جدید نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که در صورت منطقی نکردن تعرفه‌های مخابراتی، امکان توسعه و گسترش خدمات برای پاسخگویی به نیازهای روز افزون مردم و جامعه وجود نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: مخابرات منطقه در سال‌های گذشته سرمایه گذاری بالایی در توسعه شبکه مخابراتی خصوصاً فن آوری‌های جدید از جمله توسعه شبکه فیبر نوری و اتصال منازل و سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی به فیبر نوری، همچنین زیر ساخت‌های واگذاری تلفن ثابت و اینترنت پر سرعت انجام داده است، اما اکنون به لحاظ محدودیت منابع آهنگ توسعه در سطح استان کندتر شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا