عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌های اجرایی زمین‌خواری را تشدید می‌کند

تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: عملکرد جزیره‌ای و بی‌تفاوتی دستگاه های اجرایی، پدیده زمین خواری را در سطح کشور و استان تشدید می‌کند.

به گزارش ارک خبر، موسی خلیل اللهی روز چهارشنبه در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری آذربایجان شرقی، یادآوری کرد: طی سال های اخیر جزیره ای عمل کردن دستگاه های اجرایی فرصتی برای زمین خواران ایجاد کرده است که برای پیشگیری از این موضوع دوایر دولتی باید نسبت به تثبیت اراضی تحت مالکیت خود اقدام جدی کنند.

وی قانون جامع حدنگار (کاداستر) را مانعی جدی برای جلوگیری از زمین خواری اعلام و اضافه کرد: در راستای اجرای قانون جامع حدنگار اقداماتی از زمان اجرای این قانون در آذربایجان شرقی انجام شده و عملکرد استان در این خصوص قابل قبول است.

خلیل اللهی با بیان اینکه تنها راه پیشگیری از زمین خواری، اجرای دقیق قانون جامع حدنگار است، اظهار داشت: جزیره ای عمل کردن دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی فرصتی برای زمین خواران ایجاد می کند که برای جلوگیری از این شرایط همه دستکاه ها باید با دادگستری هماهنگ شوند.

وی اظهار داشت: برای پیشگیری از این موضوع دستگاه هایی که ادعای مالکیت نسبت به اراضی را دارند باید به صورت جدی موضوع تثبیت مالکیت را پیگیری و دستگاه قضائی را همواره در کنار خود حس کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در راستای اجرای قانون جامع حدنگار در حوزه صدور اسناد مالکیت بخش کشاورزی، مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: متاسفانه بروکراسی های موجود در مسیر اخذ اسناد مالکیت منجر به بی رغبتی نسبت به اخذ سند در کشاورزان می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا