۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان‌شرقی واکسینه شدند

تبریز- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان‌شرقی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش ارک خبر، عباسعلی درستی اظهار کرد: ۷۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی نیز تاکنون دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که باید این مقدار به حدود ۸۵ درصد برسد تا مصونیت جمعی در استان ایجاد شود.

وی افزود: حدود ۸۵ درصد جمعیت دانش آموزی آذربایجان شرقی نیز علیه کرونا واکسینه شدند که البته بازگشایی مدارس در روز اول آذر منوط به مصوبه امروز ستاد کرونای کشور است.

درستی با اشاره به اینکه حدود سه درصد جمعیت استان که شامل جمعیت بالای ۶۰ سال و بیماران خاص هستند، دُز سوم واکسن را هم دریافت کرده‌اند، گفت: افرادی که از زمان دریافت دز دوم واکسن کرونای آنها چهار ماه می‌گذرد، می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون دُز سوم واکسن را هم که همان نوع واکسن‌های اول و دوم دریافتی است، تزریق کنند.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل، اکنون افرادی که واکسن‌های سینوفارم، برکت و باهارات را دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای تزریق دز سوم مراجعه و همان نوع واکسن دوز اول و دوم را دریافت کنند؛ البته افرادی که باهارات دریافت کرده‌اند، سینوفارم یا برکت تزریق خواهند کرد.

درستی یادآور شد: البته افراد می‌توانند بر اساس دستورالعمل پس از ۶ ماه از تزریق دز دوم خود واکسن متفاوتی را دریافت کنند.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت کرونای آذربایجان شرقی گفت: بالاخره شهرستان‌های مرند و جلفا از حالت قرمز کرونایی به وضع نارنجی رسیدند و دیگر در استان شهر قرمز نداریم و بیماری کرونا و تعداد بستری شدگان بیمارستان‌ها در حال کاهش است.

وی تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی را ۶۴۰ بیمار اعلام کرد و افزود: البته متأسفانه هنوز تعداد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا در این استان کاهش نیافته و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ نفر بر اثر این بیماری فوت شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تعداد آزمایش‌های کرونایی در آذربایجان شرقی که نتایج آنها مثبت می‌شود ۲۵۰ نفر در روز است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا