تیم ملی والیبال ایران با شکست مصر به کار خود در جام جهانی پایان داد

خبرگزاری ارک – یازدهمین روز جام جهانی والیبال امروز (چهارشنبه) با شش دیدار در دو سالن متروپلیتن و یویوگی شهر توکیو پیگیری می شود.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه سالن متروپلیتن به مصاف مصر رفت و این تیم را سه بر صفر شکست داد.
ملی پوشان والیبال ایران در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 18، 25 بر 11 و 25 بر 23 مصر را شکست دادند تا به چهارمین پیروزی خود در این رقابت ها دست یافته باشند.
کواچ در ابتدای این مسابقه از ترکیب مجتبی میرزاجانپور، شهرام محمودی، محمد موسوی، سامان فائزی، میلاد عبادی پور، سعید معروف و مهدی مرندی استفاده کرد که تا ست سوم تغییری در آن بوجود نیامد.
تیم ایران از همان ابتدا ست نخست اختلافی 4 امتیازی با حریف ایجاد کرد؛ در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اشتباهات متعدد مصری ها در سرویس و البته عملکرد خوب ایران در دفاع روی تور و حمله موجب شد تا سرمربی مصر در امتیاز 21 بر 15 به سود ایران درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.
ست دوم را هم تیم ایران بدون تغییر آغاز کرد. در امتیاز 2 بر 2 و برای کسب امتیاز سوم سرمربی مصر درخواست بازبینی مجدد صحنه کرد که نظر وی اشتباه بود و امتیاز سوم به ایران رسید. دفاع روی تور خوب از ملی پوشان ایران بازهم اختلاف را زیاد کرد تا شهاتا تغییراتی در ترکیب تیم خود ایجاد کند. زمانی که سامان فائزی چند بار پشت سر هم در خط سرویس قرار گرفت و ایران توانست به کمک سرویس های خوب خود 6 اختلاف امتیاز ایجاد کند، بازیکنان ذخیره فائزی را تشویق کردند. موسوی در این ست عملکرد خیره کننده ای داشت و توانست بارها مهاجمان مصر را دفاع کند. در امتیاز 16 بر 6 به سود ایران، دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. سرویس خوب و کم نقص ملی پوشان و در ادامه دفاع های خوب روی تور در این ست موجب شد تا ایران با امتیاز عجیب 25 بر 11 بتواند حریف خود را شکست دهد.
ست سوم هم بدون تغییر برای ایران آغاز شد، اما در مقابل مصری ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و موفق شدند با سرویس ها و حملات خود نتیجه بازی را 8 بر 5 به سود خود رقم بزنند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. در ادامه تیم ایران با نتیجه 13 بر 11 از حریف پیش افتاد تا شهاتا، سرمربی مصر درخواست وقت استراحت کند. پس از آن هم تیم ها در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند. عملکرد خوب تیم ایران ادامه داشت تا اینکه این ست هم با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران تمام شد. به این ترتیب چهارمین پیروزی ایران در این دوره از مسابقات در یازدهمین دیدار رقم خورد و نهمین شکست مصر هم ثبت شد.
داورانی از ایتالیا و مکزیک قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.
شاگردان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران با کسب سه امتیاز این مسابقه 12 امتیازی شدند تا به صورت موقت در جایگاه هفتم قرار گیرند و پس از برگزاری سایر بازی ها، جایگاه نهایی ایران مشخص شود.
ملی پوشان ایران در سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال چهار پیروزی برابر تونس، ونزوئلا، ژاپن و مصر به دست آوردند و در هفت مسابقه نیز مغلوب آرژانتین، ایتالیا، آمریکا، روسیه، کانادا، استرالیا و لهستان شدند.
همزمان با دیدار ایران و مصر، دو تیم لهستان و ایتالیا در سالن یویوگی به مصاف هم رفتند که این مسابقه دو بر یک به سود ایتالیا در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا