بزرگراه خواجه-ورزقان به مرز نوردوز متصل می‌شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: بزرگراه خواجه-ورزقان با هدف تکمیل شبکه راه‌های کشور و استان و برای تسهیل تردد با کشورهای همسایه به مرز نوردوز متصل می شود.

به گزارش ارک خبر،جواد رحمتی در جلسه کارگروه امور زیربنایی شهرستان ورزقان با اشاره به زیر ترافیک رفتن قطعات ۲، ۳ و ۴ بزرگراه خواجه-ورزقان، ادامه این بزرگراه به مرز نوردوز را در توسعه استان و اتصال مسیرهای ترانزیتی کشور به کشورهای اوراسیا را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست.

وی افزود: بخش قابل توجهی از قطعات ۱ تا ۵ این پروژه تحت عنوان بزرگراه تبریز-ورزقان-نوردوز به طول ۶۰ کیلومتر اجرا شده و ۵۲ کیلومتر باقیمانده از ورزقان تا مرز نوردوز با برآورد اولیه ۲ هزار میلیارد تومان توسط مجتمع مس‌سونگون و شرکت ملی مس ایران تأمین مالی خواهد شد.

رحمتی گفت: نقشه‌های اجرایی مسیر توسط مشاور در دست بررسی است که پس از تأیید نهایی در مراجع ذی‌صلاح این پروژه از طریق برگزاری مناقصه به پیمانکار صلاحیت‌دار واگذار خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، در خصوص اهمیت امتداد بزرگراه ورزقان به نوردوز، تصریح کرد: در شهرستان‌های شمال استان از لحاظ کریدورهای کشوری خلأهایی وجود دارد که از این طریق برطرف شده و مرکز استان با فاصله کم به مرز متصل می‌شود.

وی، اتصال خطوط راه‌آهن به شهرستان ورزقان و از آنجا به مرز را از جمله اقداماتی دانست که می‌تواند نقش توسعه‌ای در استان داشته و مبادلات تجاری با کشورهای همسایه را رونق بخشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا