حماسه ۸ دی مردم تبریز نباید به فراموشی سپرده شود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: حماسه ۸ دی سال ۱۳۸۸ مردم تبریز نباید به فراموشی سپرده شود.

به گزارش ارک خبر،آیت الله سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز دوشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های ۹ دی در تبریز گفت: طراحان اصلی فتنه سال ۸۸ بیگانگان بودند و به جز برای براندازی نظام اسلامی راضی نبودند.

وی ضمن تاکید بر نقش مرحوم آیت الله مجتهد شبستری در نقش آفرینی حماسه ۸ دی ۸۸ در تبریز گفت: نباید این حماسه به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه تبریز به نقش رهبری نظام در خنثی سازی توطئه دشمنان در سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: حماسه ۹ دی باعث خاموشی فتنه شده و نظام را بیمه کرد.

وی بر ضرورت مطالبه منطقی مشکلات از مسئولین تاکید کرده و افزود: مشکلات معیشتی و گرانی بیداد می‌کند و امیدواریم دولت مردمی آیت الله رئیسی در حل مشکلات مردم موفق باشد.

مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی در سراسر استان برگزار خواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین میکائیل اسکندری نیز در این جلسه گفت: مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی در سراسر استان برگزار خواهد شد.

حماسه ۸ دی مردم تبریز نباید به فراموشی سپرده شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یوم الله نهم دی برخاسته از پیوند عمیق و تجدید میثاق مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری بوده و یادآور روزهای استثنایی و فراموش ناشدنی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است، افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای بزرگداشت شایسته این مناسبت مهم و تاریخی، با همکاری و همراهی حداکثری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی بویژه تشکل‌های مردمی و با رعایت کامل ملاحظات بهداشتی و تأکید بر حفظ سلامتی آحاد ملت ایران، اهداف، سیاست‌ها، راهبردها و رویکردهای برنامه‌ای بزرگداشت سالروز حماسه نهم دی را تدوین نموده و ستاد استانی بزرگداشت این حماسه تاریخی را تشکیل داده است.

وی معرفی ابعاد، آثار و پیامدهای حماسه نهم دی را یکی از اهداف مهم این ستاد برشمرد و اضافه کرد: تبیین جایگاه و نقش بی بدیل رهبری و ولایت فقیه در مهار و مقابله با فتنه‌ها، تبیین زمینه‌های شکل گیری، ابعاد و ریشه‌های فتنه سال ۱۳۸۸، تبیین رسالت تاریخی خواص و جریان‌های سیاسی و رفتارشناسی آنها در فتنه سال ۱۳۸۸ و تبیین حضور حماسی، واکنش عاشورایی و اقدام به موقع و یکپارچه ملت ایران در این حماسه از دیگر اهداف مورد نظر ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی می‌باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی بر بهره گیری حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در راستای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی در خصوص ابعاد فتنه سال ۸۸ تأکید کرد و افزود: ترویج محوریت مردم به عنوان راهبرد جدید امنیتی و نماد قدرت نرم انقلاب اسلامی با الگوگیری از حماسه مردمی یوم الله نهم دی از راهبردهای اصلی و محوری این ستاد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا