تزریق دو دز واکسن کرونا به ۷۷.۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تزریق دو دز واکسن کرونا به ۷۷.۵ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: ۸۹.۸ درصد از این تعداد دز اول را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ارک خبر،بهمن نقی پور دوشنبه شب، ۱۵ آذرماه، در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: واکسیناسیون دانش آموزان استان به حدود ۸۹ درصد رسیده و ۶۵‌.۵ درصد از مادران باردار نیز واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: افراد بالای ۶۰ سالی که از زمان دریافت دز دوم واکسن اسپوتنیک یا آسترازنیکای آن‌ها شش ماه گذشته و یا افراد بالای ۴۰ سالی که از زمان تزریق دز دوم واکسن سینوفارم و برکت آن‌ها سه ماه گذشته است می‌توانند جهت دریافت دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

نقی‌پور همچنین با اشاره به شناسایی سویه جدید کرونا(امیکرون) در سایر کشورها نیز افزود: این سویه آفریقایی بر اساس تحقیقات، سرایت بالاتری نسبت به سویه دلتا دارد اما تاکنون این سویه‌ی جدید کرونا در کشور مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: در مورد آمار مرگ و میر این سویه نمی‌توان چیزی گفت اما براساس مشاهدات بیشتر افراد درگیر شده با این سویه از بین افراد واکسن نزده‌ها هستند.

نقی پور خاطرنشان کرد: امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون در کنار آن تا حد زیادی نگرانی از این بابت را کاهش دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا