نوع قرار و محکومیت زندانیان در اسرع وقت مشخص شود

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: وضعیت زندانیان از لحاظ نوع و میزان قرار و صدور محکومیت آنان باید در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن مشخص و تعیین تکلیف شود.

به گزارش ارک خبر، بابک محبوب علیلو روز شنبه در بازدید از زندان مرکزی تبریز، افزود: با پیگیری‌های مشترک مسئولان زندان‌های استان و همکاران حوزه نظارت بر زندان، باید وضعیت نوع و میزان قرارهای صادره و نیز صدور محکومیت‌ها در زمان کوتاهی، مشخص و به محکومان اعلام شود.

وی هدف از بازدیدهای سرزده را اطلاع بدون واسطه از نحوه پذیرش و طبقه بندی زندانیان جدیدالورود به این ندامتگاه و وضعیت نگهداری زندانیان اعلام کرد و اظهار داشت: هر فرد محکوم به حبس، در کنار تحمل مجازات به عنوان یک شهروند حق بهره مندی از خدمات بهداشتی، رفاهی و اصلاحی در زندان‌ها را دارد.

محبوب علیلو ادامه داد: در خصوص اطلاع از وضعیت زندان‌ها در کنار بازدیدهای برنامه ریزی شده، برای اطمینان از وضعیت مناسب زندان‌ها بازدیدهای سرزده در زمان‌های مختلف از زندان‌ها برنامه ریزی می‌شود تا مشکلات آنها بدون واسطه بررسی و حل و فصل شود.

وی اضافه کرد: در راستای دستیابی به نتایج بهتر، قضات محترم شعب اجرای احکام کیفری و همکاران حوزه نظارت باید با مجموعه زندان همکاری خوب و تنگاتنگ داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا