۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی آذربایجان شرقی نیازمند مقاوم‌سازی است

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش این مجموعه برای تامین خانه امن برای روستائیان گفت: ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در استان نیازمند مقاوم‌سازی است.

به گزارش ارک خبر،حجت الله سروری افزود: ۳۰۵ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اعتبارات مقاوم سازی برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان است، گفت: به تازگی افزایش این رقم به ۲۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده، ولی هنوز برای ما ابلاغ نشده است.

وی اعتبارات سال جاری مطالعه طرح هادی در روستاهای آذربایجان شرقی را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در صورت خودیاری دهیاری‌ها برای مطالعه و بازنگری طرح‌های هادی شاهد تسریع در بازنگری این طرح در روستاها خواهیم بود.

سروری از اجرای طرح حل مشکلات طرح هادی در روستاهای زیر ۲۰ خانوار استان خبر داد و اضافه کرد: با اجرای این طرح و همکاری شهرستان‌ها، مشکلات طرح هادی در این روستاها در کمتر از یک ماه قابل حل است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه سالیانه این استان برای مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی ۱۲ هزار واحد است، گفت: تاکنون بیش از ۱۴۶ هزار واحد روستایی در استان نوسازی و مقاوم سازی شده است.

سروری ادامه داد: در زمان کنونی ۴۸ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان با استفاده از تسهیلات این بنیاد مقاوم سازی شده که این رقم در مقایسه با میانگین کشوری چهار درصد بیشتر است.

وی یادآوری کرد: در صورت لحاظ واحدهای مسکونی که روستاییان به صورت شخصی اقدام به مقاوم سازی کرده‌اند، میانگین واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان به ۶۰ تا ۶۵ درصد می‌رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا