افزایش آمار زنان صدمه دیده از نزاع در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در هشت ماهه امسال ۲۹ هزار و ۷۳۸ نفر به علت صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۸ هزار و ۲۳۲ نفر زن بودند و مراجعه زنان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است.

به گزارش ارک خبر،علی صفایی‌فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: ۲۱ هزار و ۵۰۶ نفر از مراجعه کننده‌ها در هشت ماهه امسال مرد بودند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در ماه گذشته آمار مراجعین نزاع با سه درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ هزار و ۶۸۲ نفر رسیده که از این تعداد ۸۱۳ نفر زن و یک هزار و ۸۶۹ نفر مرد بود.

صفایی فرد گفت: سال گذشته در مجموع ۳۹ هزار و ۱۶۳ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۳۶ نفر زن و ۲۸ هزارو ۸۲۷ نفر مرد بودند.

وی تاکید کرد: مراجعه کنندگان در هنگام مراجعه به پزشکی قانونی باید به خاطر داشته باشند که ظاهر خون آلود تاثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحت، نوع جراحت و عمق آن است و معاینه دقیق تر ضایعات نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناس پزشکی قانونی است.

وی یادآور شد: برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

صفایی فرد ادامه داد: در صورت وجود جراحت و صدمه عمده و تهدید کننده، فرد می‌تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند، سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا