شورای بین‌المللی برای اداره مراسم حج تشکیل شود

خبرگزاری ارک – حزب موتلفه اسلامی با محکوم کردن ضعف مدیریت و بی‌کفایتی مسئولان عربستان در وقوع فاجعه منا از کشورهای اسلامی خواست که برای اداره مراسم حج شورای بین‌المللی مرکب از تمام کشورهای اسلامی تشکیل دهند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بار دیگر،بی‌کفایتی رژیم آل سعود از امت مسلمان در حال جنگ با شیطان و مظاهر آن در منا قربانی گرفت و حج امسال را به تلخ‌ترین مراسم بین‌المللی مسلمانان در تاریخ نیم قرن اخیر تبدیل ساخت.

انگار رژیم متحجر و بی‌لیاقت آل‌سعود دست در دست صهیونیست‌ها و تروریست‌های داعش و النصره و ارتش مصر کمر به کشتار و آواره‌سازی و انهدام حرث و نسل مسلمانان در فلسطین وسوریه و نوار غزه و یمن و اینک مراسم حج در مکه و منا بسته‌اند.

تا کی باید ملت‌ها و دولت‌های اسلامی در برابر این جنایات سکوت کرده و با ذلت تبعات حاکمیت این دست نشانده استکبار اموی صفت را بپذیرند؟ اگر حقیقت علت حادثه قتل عام منا این باشد که ناشی از راه بندان بخاطر ورود خلاف جهت وزیر دفاع و صدها ماشین و محافظ او به میان حجاج بوده، بی‌شک این فرد و عواملش که دستانشان به خون هزاران زن و کودک مردم یمن آغشته است در قتل عام حجاج دخیل و حق مسلمانان است که از دولت آل سعود قصاص او وعواملش را مطالبه نمایند.

ما ضمن محکوم کردن ضعف مدیریت و بی کفایتی مسئولان عربستان در این نوع حوادث مکرر و پذیرش مسئولیت و الزامات این جنایت از سوی حکام سعودی از کشور های اسلامی می‌خواهیم برای اداره مراسم حج شورای بین المللی مرکب از تمام کشورهای اسلامی تشکیل و امور حج را در دست گیرند و اجازه ادامه این بی کفایتی را به حکام جوان و ناپخته عربستان ندهند.

بی‌شک حجاج مظلومی که در این حادثه دلخراش دعوت حق را لبیک گفتند به ثواب عظیم انجام این فریضه رسیده و زحمات دست اندرکاران بعثه مقام معظم رهبری و امدادگران تلاشگر آلام خانواده‌های داغدار و سوگوار را کاهش خواهد داد و ملت ایران در سه روز عزای عمومی اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین جهان حقوق درگذشتگان را مطالبه خواهد کرد.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا