راه ۱۲۰ روستای آذربایجان‌شرقی مسدود است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش برف و کولاک شدید در برخی گردنه‌های استان گفت: هم اکنون راه ۱۲۰ روستای استان بسته است.

به گزارش ارک خبر، غلامرضا رسول زاده اظهار کرد: تردد در تمامی محورهای ارتباطی به صورت عادی در جریان بوده و محور کلیبر به اهر بارش برف گزارش شده است.

وی با اشاره به بسته بودن ۱۲۰ جاده روستایی در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق، گفت: دیروز تا آخرین ساعات شب کولاک بود لذا هم اکنون با فروکش کردن کولاک، همکاران ما به همراه امکانات و تجهیزات در راه‌های روستایی مشغول برف روبی هستند و تلاش می‌شود راه ارتباطی این روستاها هرچه سریع‌تر برف روبی و بازگشایی شود.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هم اکنون راه‌های اصلی و فرعی باز بوده و هیچ مشکلی در تردد وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در گردنه‌ها کولاک حاکم است و به خاطر وزش باد جاده‌های این منطقه لغزنده است بر این اساس مسافران حتماً مجهز به زنجیر چرخ بوده و با سرعت کم رانندگی کنند.

وی یادآوری کرد: به دنبال بارش‌های روزهای پایانی هفته گذشته، ۹۵۰ کیلومتر-باند از راه‌های استان توسط گروه‌های راهداری برف روبی و در این عملیات ۱۳۰ تن مخلوط نمک و شن استفاده شده و به ۷۸ مسافر و کاربر جاده‌ای در استان از سوی راهداران کمک رسانی شده است.

رسول زاده به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا