وجود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم و غیرمجاز در تبریز

شهردار تبریز از وجود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمجاز و غیرمقاوم در شهر این شهر خبر داد.

به گزارش ارک خبر،عباس رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: معضل ساخت و ساز غیر مجاز و بناهای غیر ایمن در این شهر گسترده بوده و توجه دولت را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر در تبریز ضرورت بیش از پیش به اهمیت ایمنی در ساخت و ساز را نشان داد، گفت: آیین‌نامه‌های ایمنی ساختمان از سال ۱۳۷۶ در تبریز اجرایی شده است و باوجود همه سختگیری‌ها بازهم ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز ادامه دارد و در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم و غیرمجاز در تبریز وجود دارد.

شهردار تبریز بیان کرد: در سال‌های اخیر با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز واحدهای مسکونی یک طبقه‌ای روبرو بودیم اما اخیرا ساخت و سازهای طبقه‌ای انجام می‌شود و برخی شهروندان بر روی سقف خانه، اقدام به احداث خانه می‌کنند ‌که خطرات بیشتری دارد.

وی تاکید کرد: چون این خانه‌ها اغلب از کمیسیون ماده ۱۰۰ مجوز دارند، ورود به این خانه‌ها مشکلات قانونی و زمان بر دارد و تا زمان اخذ مجوز ورود، احداث غیر مجاز انجام شده است.

رنجبر خاطرنشان کرد: همکاران خود در شهرداری را تحت فشار خواهیم گذاشت تا نظارت بیشتری بر ساخت و سازها انجام دهند و در همین زمینه قرارگاه اقدام تشکیل می‌شود.

شهردار تبریز اضافه کرد: تشکیل این قرارگاه در قالب لایحه‌ای به شورای شهر پیشنهاد می‌شود.

وی افزود: اصلی‌ترین موضوع همراهی شهروندان و توجه به ایمنی خودشان در رعایت ساخت و ساز غیر مجاز است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، رنجبر تأکید کرد: تا زمانی که شهروندان همراهی لازم را نداشته باشند امکان مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا