توجه به جنبه‌های تسهیل‌کننده قوانین/ اولویت اصلی جذب سرمایه است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه قانون برای جذب سرمایه است نه فرار سرمایه،گفت: دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با سرمایه‌گذاران جنبه‌های ایجابی و تسهیل‌کننده قوانین را مد نظرقراردهند.

به گزارش ارک خبر،عابدین خرم صبح امروز سه شنبه در دیدار هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان، اظهار داشت: برخی از صنایع مزیت‌دار استان، در توسعه با چالش‌ها و موانعی مواجهند و تا زمانی که این موانع را رفع نکنیم، سرمایه‌گذاری، صادرات و بهره‌وری در بخش صنعت هم با مشکل روبه‌رو است.

وی خاطرنشان کرد: دولت درحال ایجاد وحدت رویه برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و رونق تولید است و مدیریت استان هم همراه اهالی صنعت در این زمینه خواهد بود.

خرّم با بیان اینکه اولویت اول و آخر ما جذب سرمایه است، افزود: از اهالی صنعت انتظار داریم هر عاملی را که موجب جذب سرمایه می‌شود، معرفی کنند و وظیفه ما به عنوان مسئولان اجرایی این است که موانع را در این زمینه رفع کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظرات اهالی صنعت و تولید، برای ما ملموس است، افزود: باید صنعت را به مرحله‌ای برسانیم که دغدغه صنعت‌گران استان برای ایجاد هاب صادراتی رفع شود.

وی تأکید کرد: باید گفت‌وگوهای مستمر بین اهالی صنعت و مسئولان اجرایی برای رفع موانع و جذب سرمایه شکل بگیرد و نشست‌ها مسأله‌محور و همراه با ارائه راه حل باشد.

خرم افزود: بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی انجام می‌شود هدفمند است و معتقدیم که مشکلات اساسی این واحدها باید سر صحنه حل شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا