معرفی ۱۴۰ واحد تولیدی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات رونق تولید

سرپرست سازمان صمت آذربایجان شرقی گفت: از تیرماه امسال تاکنون ۱۴۰ واحد تولیدی صنعتی معدنی و صنفی استان برای دریافت ۱۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات مالی رونق تولید به بانک‌ها معرفی شده‌ اند.

به گزارش ارک خبر،غلامعلی راستی صبح شنبه در جمع خبرنگاران افزود: واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات می‌توانند جهت بهره مندی از تسهیلات رونق تولید، پس از عبور پروژه صنعتی از مرز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، برای ثبت نام به سامانه بهین یاب مراجعه کنند.

وی ادامه داد: پرونده متقاضیان از سامانه احصا و در قالب کارگروه مورد بررسی قرار می‌گیرد و نهایتاً میزان تسهیلات درخواستی از سوی متقاضی، به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

راستی با بیان اینکه در طرح رونق تولید، رشته فعالیت‌های صنعتی اولویت بندی نشده، اظهار کرد: متقاضیان تسهیلات رونق تولید می‌توانند با مراجعه به سامانه، درخواست خود را ارائه کنند تا در کارگروه مطرح شود و بانک‌ها نیز بر اساس تکلیف خود منابع مورد نیاز را تأمین کنند.

سرپرست سازمان صمت استان اضافه کرد: در حال حاضر سه نوع تسهیلات، شامل جهش تولید، طرح تام و رونق تولید از طریق سامانه بهین یاب ارائه می‌شود.

راستی گفت: متقاضیان دریافت هر سه نوع تسهیلات باید از طریق ورود به سامانه بهین یاب اقدام کنند. البته برای دریافت تسهیلات جهش تولید و طرح تام، رشته فعالیت‌های صنعتی اولویت بندی شده و متقاضیانی که از طریق هماهنگی بین بانک و صندوق توسعه ملی و وزارت صمت تسهیلات مورد نظر را دریافت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا